Odisha News
.

ଭୋଜପୁରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜଲ ରାଘବାନୀଙ୍କୁ ହୋଇଛି ଏହି ଦୂରାରୋଗ୍ୟ ବେମାରୀ, ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଲେ “ଏଥିରେ ଲାଜ କରିବାର କିଛି ନାହିଁ”

ଭୋଜପୁରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜଲ ରାଘବାନିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଆଜିକାଲି ଠିକ ରହୁନାହିଁ । ଏଥିରେ ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ସେ ନିଜକୁ ଫିଟ ରଖିବା ନିମନ୍ତେ ଜିମରେ ନିଜ ଝାଳ ବୁହାଇବା ସହିତ ଡାଏଟ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ PCOD ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ । କାଜଲ ରାଘବାନୀ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଓଜନ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ।

Related image

PCOD ଏକ ଓଭାରି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଅଟେ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଝିଅ ମାନଙ୍କ ଠାରେ ହର୍ମୋନର ଅସନ୍ତୁଳନ ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଏପରି ସ୍ଥଳେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଶରୀରରେ ଫିମେଲ ହର୍ମୋନ ବଦଳରେ ମେଲ ହର୍ମୋନ(ଏଣ୍ଡ୍ରୋଜେନ)ର ସ୍ତର ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଥାଏ । PCOD ହେବା ଫଳରେ ଅଣ୍ଡାଶୟରେ ଅନେକ ଗଣ୍ଠି(Cyst) ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥାଏ । ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି ।

କାଜଲ ନିଜର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଥିଲେ “I M NOT OVARY REACTING. ମୁ ଗତ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ହେବ ଏହି ରାଗରେ ପୀଡିତ ଏବଂ ମୋଠାରେ ଏହି ସମସ୍ତ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଦେଉଛି । ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବାରେ କିମ୍ବା ଲାଜ କରିବାରେ କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଏହା ସହିତ କାଜଲ ଏକ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ରୋଗ ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ।

Image result for bhojpuri actress kajal raghwani

କାଜଲଙ୍କର ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପରେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନଙ୍କର କମେଣ୍ଟର ସୁଅ ଛୁଟିଥିଲା । ସମସ୍ତେ କାଜଲ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ବୋଲି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ । ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆରାମ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥିଲେ । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚିକିତ୍ସା ନାହିଁ । ଏହି ରୋଗରେ ଥରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେ ମହିଳାମାନେ ସାରାଜୀବନ ଏହାକୁ ସାଥିରେ ଧରି ଚାଲିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଜୀବନଶୈଳୀ ଓ ଡାଏଟ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

Image result for bhojpuri actress kajal raghwani

ଏହାସହ ପଢନ୍ତୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଉପରେ ହାତ ଉଠାଉଥିବାର ନଜରକୁ ଆସିଲେ ଏହି ଆକ୍ଟର, ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଉଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ

କାଜଲ ରାଘବାନି ହୁକୂମତ, ପଂଚାୟତ, ମେହେନ୍ଦି ଲଗାକେ ରଖନା, ଚିର ହରଣ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜପୁରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜଲ ରାଘବାନୀଙ୍କ ଗଣନା ଟପ 4 ରେ ହୋଇଥାଏ । କାଜଲ ରାଘବାନୀଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟେ । ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଭିଉ ହୋଇଥିବା ଭୋଜପୁରୀ ଗୀତ ‘ଛଲକତା ହମରୋ ଜବାନିୟା ରାଜା’ ରେ ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

Loading...

Leave A Reply

Your email address will not be published.