ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହେଲା BMW ର Coupe SUV ର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏଡିସନ, ଜାଣନ୍ତୁ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ଫିଚର୍

ମାର୍କେଟରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି ନୂଆ BMW। ଯାହାର ଫିଚର୍ ଖୁବ୍ ଦମଦାର ରହିଛି। BMW ଇଣ୍ଡିଆ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ BMW X4 50 Jahre M Edition (BMW X4 50 Jahre M Edition) ଲଞ୍ଚ କରିଛି। X4 ପୂର୍ବରୁ, BMW ଏହାର 6 ସିରିଜ୍, M4 କମ୍ପିଟିସନ୍ ଏବଂ X7 ପାଇଁ ’50 Jahr M Edition ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା।

ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଇଣ୍ଡିଆ 30i ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ ୭୨ ଲକ୍ଷ ୯୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏକ୍ସ-ଶୋ’ରୁମ ମୂଲ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ BMW X4 50 Jahre M Edition (BMW X4 50 Jahre M Edition) ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଯେତେବେଳେ 30D ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ୭୪ ଲକ୍ଷ ୯୦ ହଜାର ରହିଛି।

ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟାରେ ’50 jahre ଏମ ସଂସ୍କରଣ ଆଣିଛି। X4 ପୂର୍ବରୁ, BMW ଏହାର 6 ସିରିଜ୍, M4 କମ୍ପିଟିସନ୍ ଏବଂ X7 ପାଇଁ ’50 Jahr M Edition ‘ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ଲୁକ୍ ଏବଂ ଡିଜାଇନ୍ରେ BMW ର ‘X’ ରେଞ୍ଜରେ ବିଶେଷ ଭଲ ଫିଚର୍ ରହିଛି। X4 ହେଉଛି ଏକ କ୍ୟାପ୍ SUV ଯାହା X3 ସହିତ ସମାନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରେ। X4 କ୍ଲାସିକ୍ ‘ବିଏମଡବ୍ଲୁ ମୋଟର୍ସପୋର୍ଟ’ ଲୋଗୋ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ।

BMW ର କିଡନୀ ଗ୍ରୀଲ୍ ଏବଂ ଏହାର ଫ୍ରେମ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ କଳା ରଙ୍ଗରେ ଦିଆଯାଇଛି। ଆଡାପ୍ଟିଭ୍ ହେଡଲ୍ୟାମ୍ପଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦ ମିଲିମିଟର ପତଳା ଏବଂ ଚଟାଣିଆ ହୋଇଛି। ଏସୟୁଭିକୁ ଏମ ଏରୋଡାଇନାମିକ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଦିଆଯାଇଛି, ତେଣୁ ସାମ୍ନା ଆପ୍ରୋନ୍, ପଛ ଆପ୍ରୋନ୍ ଏବଂ ସାଇଡ୍ ସିଲ୍ କଭରର ରଙ୍ଗ ଶରୀରର ରଙ୍ଗ ସହିତ ସମାନ ରହିଥାଏ। ୱିଣ୍ଡୋ ବେଲ୍ଟ ଲାଇନ, ଯାହା ସାଧାରଣତ କ୍ରୋମରେ ଥାଏ, ତାହା ମଧ୍ୟ କଳା ରଙ୍ଗରେ ଦିଆଯାଇଛି।

କାରର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ନୂତନ 20-ଇଞ୍ଚର ଆଲୋଇ ଚକଗୁଡିକ ଜେଟ୍ ବ୍ଲାକ୍ ରଙ୍ଗରେ ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ବ୍ରେକ୍ କାଲିପର୍ସର ରଙ୍ଗ ହେଉଛି ରେଡ୍ ହାଇ ଗ୍ଲୋସ୍। ଗ୍ରାହକମାନେ ମୋଟର୍ସପୋର୍ଟ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଏବଂ କାର୍ବନ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚୟନ କରିପାରିବେ।

ଇଞ୍ଜିନ୍ ଏବଂ ପାୱାର୍ BMW X4 50 Jahre M ସଂସ୍କରଣ ଦୁଇଟି ଇଞ୍ଜିନ୍ ବିକଳ୍ପ ସହିତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏହା 3.0 ଲିଟର ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ ଏବଂ 2.0 ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ବିକଳ୍ପ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ। ଉଭୟ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଟ୍ୱିନ୍-ଟର୍ବୋ ଚାର୍ଜଡ୍ ଏବଂ ଏକ 8-ସ୍ପିଡ୍ ଅଟୋମେଟିକ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ସହିତ ମିଳିତ। ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସର୍ବାଧିକ 252 ଏଚପି ଏବଂ ଶିଖର ଟର୍କ 350 Nm ଉତ୍ପାଦନ କରେ।

ଯେତେବେଳେ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସର୍ବାଧିକ 265 ଏଚପି ଏବଂ ପାଇକ ଟର୍କ 620 Nm ଉତ୍ପାଦନ କରେ। ଭିତର ଡିଜାଇନ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ପ୍ଲେ ସିଟ୍, M ହେଡଲିନର୍ ଆନ୍ଥ୍ରାକାଇଟ୍ ଏବଂ M ଚମଡା ଷ୍ଟିଅରିଂ ଚକ ପାଇଥାଏ। ସେଠାରେ ଏକ ପାନୋରାମିକ୍ ସନ୍ଫରୁଫ୍, ଡିଜିଟାଲ୍ ଇନଷ୍ଟ୍ରୁମେଣ୍ଟ୍ କ୍ଲଷ୍ଟର, ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଇନଫୋଟେନ୍ମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ୍, ଆମ୍ବିଏଣ୍ଟ୍ ଆଲୋକୀକରଣ, ଥ୍ରୀ-ଜୋନ୍ ଜଳବାୟୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଇତ୍ୟାଦି ଅଛି। ତେବେ ଏହା ବେଷ୍ଟ ଫିଚର୍ ସହିତ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.