IRCTC ଟୁର୍ ପ୍ୟାକେଜ୍: ଲେହ-ଲଦାଖ ଯିବା ପାଇଁ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ, ଜାଣନ୍ତୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ୟାକେଜ ଓ ସୁବିଧା

ଅନେକଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା ଥାଏ ଟ୍ରାଭେଲିଂ କରିବାରେ। ସେଥି ପାଇଁ ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ କାମରୁ ଟିକେ ଫୁରସତ ପାଇଲେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ବାହାରି ଯାଆନ୍ତି ଅନେକ ଲୋକେ। ଅନେକଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ଲେହ-ଲଦାଖ ଯିବା ପାଇଁ। ତେବେ IRCTC ଏୟାର ଟୁର୍ ଆଣିଛି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବେଷ୍ଟ ପ୍ୟାକେଜ୍। ଆପଣ ଇକୋନୋମି କ୍ଲାସରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। କେବଳ ବିମାନ ଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଲଦାଖ ଯିବେ। ତେବେ ଏହି ବର୍ଷ ଅଧିକ ଗରମ ପଡ଼ି ଥିବାରୁ, ଲୋକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ଉତ୍ତାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପର୍ବତ ଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଛୁଟି କାଟିବା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଲେହ-ଲଦାଖ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ IRCTC ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଆଣିଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ରେଲୱେ କ୍ୟାଟରିଂ ଏବଂ ଟୁରିଜିମ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ ଲେହ-ଲଦାଖର ଏକ ଏୟାର ଟୁର୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଆଣିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ଲେହ-ଲଦାଖକୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ। IRCTC ର ଲେହ-ଲଦାଖ ଟୁର୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ୧୬ ଜୁନ୍ ୨୦୨୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହି ଯାତ୍ରା ୬ ଦିନ ୭ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏବଂ ୭ ଜୁଲାଇରେ ଏହି ଯାତ୍ରା ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଶେଷ ହେବ। IRCTC ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହି ପୁରା ପ୍ୟାକେଜ୍ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।


IRCTC ର ଲେ-ଲଦାଖ ଭ୍ରମଣରେ, ଆପଣ ଅନେକ ସୁନ୍ଦର ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଏଠାରେ ଆପଣ ଲେହର ସ୍ତୁପ ଏବଂ ମଠ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଶ୍ୟାମ ଭ୍ୟାଲିରେ ଲେହ ପ୍ୟାଲେସ୍, ଶାନ୍ତି ସ୍ତୁପ, ଗୁରୁଦ୍ୱାର, ନୁବ୍ରା ଭାଲେ ଇତ୍ୟାଦି ଅନେକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଏଠାରେ ଆପଣ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହ୍ରଦ ପାଙ୍ଗଙ୍ଗ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଅନେକ ସୁବିଧା ପାଇବେ। ଏହି ଟୁର୍ ଆରମ୍ଭରେ, ଆପଣ ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ସୁବିଧା ପାଇବେ।

ଆପଣ ଇକୋନୋମି କ୍ଲାସରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଏହା ପରେ ଆପଣ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଲେହ ବିମାନକୁ ଯିବେ। ପ୍ରତିଦିନ ଆପଣ ଜଳଖିଆ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବାର ସୁବିଧା ପାଇବେ। ଏହା ସହିତ ରାତିରେ ରହିବା ପାଇଁ ହୋଟେଲ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ସେଠାରେ ଆପଣ ସାଂସ୍କୃତିକ ‘ଶୋ’ ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଏହା ସହିତ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡର ନେବାର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଆପଣ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ IRCTC ଟୁର୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇବେ। ଯାତ୍ରୀମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଭ୍ରମଣ ବୀମା ବା ଟ୍ରାଭେଲ ଇନ୍ସ୍ୟୋରାନ୍ସ ସୁବିଧା ପାଇବେ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେତେ ରହିଛି ପ୍ୟାକେଜ୍ :

ଏକାକୀ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୪୪ ହଜାର ୨୫ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏଥି ସହିତ, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ୩୯ ହଜାର ୮୦ ଟଙ୍କା ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ୩୮ ହଜାର ୪୭୦ ଟଙ୍କା ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଲଗା ଫି ଦେବାକୁ ପଡିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.