ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟାଟେରୀ ସହ ଆଜି ଲଞ୍ଚ ହେଲା ସାମସଙ୍ଗର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍, କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ପାଆନ୍ତୁ ବେଷ୍ଟ ଫିଚର୍

ଆପଣ ନୂଆ ଫୋନ୍ କିଣିବାକୁ ପ୍ଲାନ୍ କରୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆଜି ହିଁ କିଣିପାରିବେ ବେଷ୍ଟ ଫିଚର୍ ଥିବା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍। କାରଣ ସାମସଙ୍ଗ ଆଜି ଲଞ୍ଚ କରିଛି ନିଜର ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F13। ଏହି ଫୋନ୍ ଆଜି ୧୨ ଟା ସମୟରେ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇସାରିଛି। ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଓ ଭଲ ଫିଚର୍ ରହିଛି ଯେ ଏହା ପାୱାରଫୁଲ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ସହ ମାର୍କେଟରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି।

ଏହି ଫୋନ୍ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟାଟେରୀ 6000mAh ଏବଂ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ 50MP କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଆସିଛି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F13 ବିଷୟରେ। ସାମସଙ୍ଗ ଆଜି ଗାଲାକ୍ସି F13 ନାମକ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଆଉ ଏକ ମିଡ୍ ରେଞ୍ଜ୍ ଗାଲାକ୍ସି ଏଫ୍ ସିରିଜ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଗାଲାକ୍ସି F13 ର ମୁଖ୍ୟ ଫିଚର୍ ବିଷୟରେ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଏହି ଫୋନ୍ ବେଷ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ସହ ଆସିଛି। କମ୍ପାନୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧୨ ରୁ ୧୫ ହଜାର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଇପାରେ, ଯାହାକି ଏହାର ଫିଚର୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କମ୍ ଟଙ୍କା।

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F13 ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଅନେକ ଫିଚରକୁ ହାଇଲାଇଟ୍ କରାଯାଉଛି। ଯାହା ବଜାରରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ହାଇ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ପାଇଁ ସିଜେବଲ୍ ଡିସପ୍ଲେ ରହିଛି। ଏମିତିକି ଅଟୋ ଡାଟା ସୁଇଚ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫୋନ୍ ରେ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି। ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F13 ର ଏକ ଫୁଲ୍ HD + ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି ଏବଂ ଅନେକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏଥିରେ 6.6-ଇଞ୍ଚ ସ୍କ୍ରିନ୍ ରହିଛି। ଆପଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଡିସପ୍ଲେରେ ଏକ ଖଣ୍ଡ ଅଛି ଯାହା ସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା ଛୋଟ।

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F13 ବ୍ୟାଟେରୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସହିତ 6000mAh ବିଲ୍ଟ-ଇନ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ପାଇଁ ସାମସଙ୍ଗ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଗାଲାକ୍ସି F13 କୁ ରିଲିଜ୍ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲା। କମ୍ପାନୀ ଏହି ଫୋନରେ 15W ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ଯାହା ଡିଭାଇସକୁ ଶୀଘ୍ର ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ଏବଂ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F13 ମଲ୍ଟିଟାସ୍କିଂ ହେବ। ରାମ ପ୍ଲସ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଯୋଗୁଁ ସାମସଙ୍ଗ 8GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ RAM ସହିତ ଗାଲାକ୍ସି F13 ପ୍ରଦାନ କରୁଛି, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ମଲ୍ଟିଟାସ୍କିଂ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ଯଥେଷ୍ଟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଆପ୍ ଖୋଲିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଫୋନର ଇନଟରନାଲ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବ। ଏହି ଫୋନ୍ exynos 850 ପ୍ରୋସେସର ଦ୍ଵାରା ସଂଚଳିତ ଓ 8GB Ram ସହିତ ଯୋଡ଼ଯାଇ ଏହାର ଡିସ୍ପ୍ଲେକୁ ବଡ଼ କରାଯାଇ ପାରିବ। କାରଣ ଏହାର ଚିପ୍ ସେଟ୍ 4G କ୍ଷମତା ରଖୁଛି। ତେଣୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଖୁବ୍ କମ୍ ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ସେଲ୍ଫି ଓ ଭିଡ଼ିଓ କଲ୍ ପାଇଁ 50MP ପ୍ରାଇମେରୀ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ଓ 8MP ଫ୍ରଣ୍ଟ ସୁଟର ରହିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.