Volvo India ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛି ଏକ ଦମଦାର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କାର, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବ ଲଞ୍ଚ

ଭାରତରେ Volvo କାର ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଗତ ବର୍ଷ ଭଲଭୋର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ରିପୋର୍ଟକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଏହା ବୁଝିପାରିବେ । ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୨୩ ରେ, ଜାନୁୟାରୀରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଭଲଭୋ ଗାଡିର ବିକ୍ରି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଏହାର ବିକ୍ରିରେ ବୃଦ୍ଧି ଭଲଭୋର ଇଭି ଯାନ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ସ୍ଵିଡେନ କାର ନିର୍ମାତା ୨୦୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ସମସ୍ତ ମଡେଲକୁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଭଲଭୋ କାର ଇଣ୍ଡିଆର ଏମଡି ଜ୍ୟୋତି ମଲହୋତ୍ରା ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ଉତ୍ପାଦନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ଯାନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଗ୍ରାହକ ମଧ୍ୟ ଇଭିଏମକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଭଲଭୋ କାର ମଧ୍ୟରେ XC60 ହେଉଛି ଏହାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ମଡେଲ୍ । XC40 ରିଚାର୍ଜ ଏବଂ C40 ରିଚାର୍ଜ, ଭାରତର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଭି ସ୍ପେସରେ ୨୨ ରୁ ୨୩ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କେଟ ସେୟାର ଧାରଣ କରନ୍ତି ।

କାର ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନୀ ନିକଟରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ XC40 ରିଚାର୍ଜ ସିଙ୍ଗଲ ମୋଟର ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଗତ ବର୍ଷ C40 ରିଚାର୍ଜ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା । ମାଲହୋତ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ପ୍ରତି ତିନୋଟି କାର କିଣୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କାର୍ ଚୟନ କରୁଛନ୍ତି । ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାରର କ୍ରେଜ ସହିତ ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇଭି ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ମାଲହୋତ୍ରା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଆମେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ EX30 ରେଞ୍ଜକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଯଦି ଆମେ ଏହି କାରକୁ ଭାରତରେ ଆଣିବା ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ EX30 ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ବଜାରକୁ ଅଣାଯିବ । କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେମାନେ ବିଶ୍ୱରେ EX30 ଆଣିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.