Automatic Car କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ମାତ୍ର ୧୫ ଲକ୍ଷରେ ମିଳିବ ଅନେକ ଅପ୍ସନ

କାର କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ଲୋକମାନେ କାରର ଫିଚର୍ସ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଅଟୋମେଟିକ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନର ଅପ୍ସନ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫିଚର୍ସଗୁଡିକର ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଅଟୋମେଟିକ କାର ଉପଲବ୍ଧ ।

କାର କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ଲୋକମାନେ କାରର ଫିଚର୍ସ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଅଟୋମେଟିକ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନର ଅପ୍ସନ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫିଚର୍ସଗୁଡିକର ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଅଟୋମେଟିକ କାର ଉପଲବ୍ଧ । ଏହି କାରଗୁଡିକର ଲିଷ୍ଟରେ ଅନେକ ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀର ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯେଉଁଥିରେ ଟାଟା, ହୁଣ୍ଡାଇ, ମାରୁତି ସୁଜୁକି, ଟୟୋଟା ଏବଂ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଦି ରହିଛି ।

-ଟୟୋଟା ଅର୍ବାନ କ୍ରୁଜର ହାୟରାଇଡର୍ ହେଉଛି ଏକ କାର ଯାହା ଅନେକ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଚର୍ସ ସହିତ ଆସିଥାଏ । ଏହି କାରକୁ ଷ୍ଟନିଙ୍ଗ ବ୍ଲାକ ଏବଂ ବ୍ରାଉନ ରଙ୍ଗର ଇଣ୍ଟେରିୟର ଦିଆଯାଇଛି । କାରରେ ଏକ ପାନୋରାମିକ୍ ସନ୍ ରୁଫ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଡ୍ରାଇଭ୍ ମୋଡ୍ ସୁଇଚ୍ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଏହି କାରରେ ଅପ୍ସନ ଅଛି । ଏହି କାରରେ ୱାୟରଲେସ ଚାର୍ଜିଂ ସାହାଯ୍ୟରେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଚାର୍ଜ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହି ଟୟୋଟା କାରର ଏକ୍ସ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୧.୧୪ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

-କିଆ ସେଲ୍ଟସ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ କାର୍ । ଏହି କାରକୁ ADAS ଲେବଲ-2 ସହିତ ୧୭ ଟି ଅଟୋନୋମସ ଫିଚର୍ସ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି । କାରରେ ଏକ ଡୁଆଲ୍ ପେନ୍ ପାନୋରାମିକ୍ ସନ୍ ରୁଫ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଏହି କିଆ କାରରେ ୧୦.୨୫ -ଇଞ୍ଚର ଟଚସ୍କ୍ରିନ AVNT ସିଷ୍ଟମ ଅଛି । କାରରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଜିଟାଲ୍ କ୍ଲଷ୍ଟରର ଫିଚର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କିଆ କାରର ଏକ୍ସ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୦,୮୯,୯୦୦ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

-ମହିନ୍ଦ୍ରା XUV400 ଏକ ଦମଦାର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କାର । ଏହି କାରରେ ୩୯.୪ kWh ବ୍ୟାଟେରୀ ଅଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି କାର ଗୋଟିଏ ଚାର୍ଜିଂରେ ୪୬୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରିପାରିବ । ଏହାର ଦୁଇଟି ଭରିଆଣ୍ଟ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ – XUV400 EC Pro ଏବଂ XUV400 EL Pro ଏହି କାରର ଏକ୍ସ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୫.୩୯ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

-ଅଟୋମେଟିକ କାର ଲିଷ୍ଟରେ ହୁଣ୍ଡାଇ ଭର୍ନା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହି କାରରେ ୧୦.୨୫-ଇଞ୍ଚ HD ଅଡିଓ-ଭିଡିଓ ନେଭିଗେସନ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଅଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଡିଜିଟାଲ୍ କ୍ଲଷ୍ଟରର ଫିଚର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । କାରଟି ଲ୍ୟାମ୍ପ ଏବଂ DRL ସହିତ ହରିଜନ ଏଲଇଡି ପୋଜିସନ୍ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ । ଏହି ହୁଣ୍ଡାଇ କାରର ଏକ୍ସ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୧ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

-ମହିନ୍ଦ୍ରା ଥାର୍‌ ହେଉଛି ଏକ ୪ ସିଟର ଏସୟୁଭି । ଏହି କାରରେ ଅଟୋମେଟିକ୍‌ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନର ଫିଚର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ମହିନ୍ଦ୍ରା ଥାର ଏକ ଟଚସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ, ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ଫିଚର କନେକ୍ଟ ହୋଇଛି । ଏହି କାର୍ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ NCAP ରୁ ଆଡ଼ଲ୍ଟ ଏବଂ ଚାଇଲଡ ସେପ୍ଟି କ୍ଷେତ୍ରରେ ୪ ଷ୍ଟାର ମୂଲ୍ୟାୟନ ପାଇଛି । ମହିନ୍ଦ୍ରା ଥାରର ଏକ୍ସ-ସୋରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୧.୩୫ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

-ଟାଟା ପଞ୍ଚ ଇଭି ମଧ୍ୟ ଏକ ବଜେଟ୍ ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି କାର ଅଟେ । ଏହି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାର୍ ସିଙ୍ଗଲ୍ ଚାର୍ଜିଂରେ ୪୨୧ କିଲୋମିଟର ରେଞ୍ଜ ଦେଇଥାଏ । ଏହି କାରରେ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂର ଫିଚର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହା ୫୬ ମିନିଟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାର୍ଜ ହୋଇପାରିବ । ଏହି ଟାଟା କାର ୯.୫ ସେକେଣ୍ଡରେ ୦ ରୁ ୧୦୦ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହୋଇପାରିବ । ଟାଟା ପଞ୍ଚ ଇଭିର ଏକ୍ସ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୦.୯୯ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

-ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଭିଟାରାରେ ୬-ସ୍ପିଡ୍ ଅଟୋମେଟିକ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ଅଛି । ଏହି କାରଟି ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହାଇବ୍ରିଡ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ । ଏହି କାରରେ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୬ଟି ଏୟାରବ୍ୟାଗ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ମାରୁତିର ଏହି କାରରେ ୧୦ ଟି କଲର୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି । ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଭିଟାରାର ଏକ୍ସ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୦.୯୯ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.