ଅନେକ ବିବାଦ ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଫିଲ୍ମ ‘ହମାରେ ବାରହ’ର ନୂଆ ଅପ୍‌ଡେଟ୍‌, ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ରିଲିଜ୍‌ ହେବ ଫିଲ୍ମ

ଅନ୍ନୁ କପୁରଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ‘ହମାରେ ବାରହ’ ବାରମ୍ବାର ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଘେରି ରହିଛି । ଏହାର ଟିଜର ରିଲିଜ ହେବା ପରଠାରୁ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି । ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ଉପରେ ଏହା ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇବାକୁ ଦାବି ରହିଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ ଫିଲ୍ମ ‘ହମାରେ ବାରହ’ ଟ୍ରେଲରକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଧର୍ମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଘୃଣାଭାବ ବ୍ୟାପିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହାର ରିଲିଜ୍ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି ରହିଛି । ଏହି ସମୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଲ୍ମ ସମ୍ପର୍କରେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ କୋର୍ଟ କେଉଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣିବ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଫିଲ୍ମ ‘ହମାରେ ବାରହ’ ରେ କେବଳ ୩ ଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ ୩ ଟି ଡାଇଲୋଗ୍‌ ଅଛି ଯାହା ମ୍ୟୁଟ୍ ହୋଇଛି । ବାକି ଫିଲ୍ମ ଯେପରି ଥିଲା ସେହି ପରି ରହିଛି । ତେବେ ନିର୍ମାତାମାନେ ଫିଲ୍ମରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ରାଜି ହେବା ପରେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଫିଲ୍ମ ‘ହମାରେ ବାରହ’ର ରିଲିଜ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି । ଏଥି ସହିତ କୋର୍ଟରେ କରାଯାଇଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜକୁ ବିରୋଧ ନକରି ରିଲିଜ୍‌ କରାଯିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମାମଲାର ସମାଧାନ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲେ । ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତଙ୍କର ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ ଯେ ଏହି ଆବେଦନକୁ ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରାଯାଉ । ଏନେଇ ଆବେଦନକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ CBFC ନିଜେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନର ଏକ ପକ୍ଷ ଏବଂ ଏହାର କମିଟି କିପରି ଫିଲ୍ମ ସ୍କ୍ରିନ କରିପାରିବ ? ଏହି ଫିଲ୍ମର ସ୍କ୍ରିନିଂ ପାଇଁ CBFC ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିଥିବା ଆବେଦନକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ସ୍କ୍ରିନିଂ ପରେ CBFC କମିଟି ଟିଜର ଏବଂ ସେହି ଫିଲ୍ମ ସହ ଜଡିତ କିଛି ଅଂଶ ହଟାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜକୁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟର ଏହି ଆଦେଶକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଇସଲାମ ଧର୍ମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏବଂ ଭାରତରେ ବିବାହିତ ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଛି । ଫିଲ୍ମର କିଛି ଡାଇଲୋଗ୍‌ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆପତ୍ତି ଉଠାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଅନେକ ବିବାଦ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋର୍ଟ ଏହା ଉପରେ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଶେଷରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏପରି ଭାବେ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଫିଲ୍ମର ନୂଆ ରିଲିଜ୍ ଡେଟ୍‌କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.