ଆମେରିକାରେ ଥିଲେ ଇଞ୍ଜିନିୟର କିନ୍ତୁ ନିଜ କଳା ପାଇଁ ଆଜି ଜଣେ ସଫଳ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭେନେଲା କିଶୋର, ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଅନେକ ଶୁଭେଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ

ଭେନେଲା କିଶୋରଙ୍କୁ କିଏ ବା ନ ଜାଣେ । ନିଜର ଦମଦାର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସେ କେବଳ ସଉଥ ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ନୁହେଁ ସାରା ଦେଶରେ ନିଜର ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏମିତିକି ସବୁ ଡିରେକ୍ଟଙ୍କର ସେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶାସନଙ୍କ ହୁଏତ ଜାଣି ନଥିବେ ସାଉଥ୍ ର ଏହି ସଫଳ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଥିଲେ, ସେ ପୁଣି ଆମେରିକାରେ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କମେଡି ସୁପରଷ୍ଟାର ଭାବେ ପରିଚିତ। ଏମିତିକି ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ ସିନେମାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଭିନେତା ଭେନେଲା କିଶୋରଙ୍କୁ ଗଣାଯାଏ। ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କମେଡି କରିଛନ୍ତି। ବେଳେବେଳେ ସେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ବନ୍ଧୁ, ଭାଇ ଇତ୍ୟାଦି ଚରିତ୍ରକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ବ୍ୟଙ୍ଗ ଅଭିନୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିବା ଭେନେଲା କିଶୋର ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ନିଜ ଜନ୍ମ ଦିନ ପାଳନ କରନ୍ତି।

vennela kishore star
vennela kishore star

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ଅଭିନେତା ସହିତ ଜଡିତ ବିଶେଷ କଥା। ଭେନେଲା କିଶୋରଙ୍କ ଜନ୍ମ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ। ଜବରଦସ୍ତ କମେଡି ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହସାଉଥିବା ଭେନେଲା କିଶୋର ଆଜି ତାଙ୍କର ୩୮ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ପରଦାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ସମୟରେ ହସିବା ବନ୍ଦ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ସମସ୍ତେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ କାମ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତାମାନେ କେବଳ ଟଙ୍କା ପାଇଁ କାମ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ସେ କାମ କରନ୍ତି କାରଣ ଲୋକ ତାଙ୍କ ହସାଇବାକୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଭେନେଲା କିଶୋରଙ୍କ ବିଷୟରେ ସବୁଠାରୁ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଯେ ସେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଗୁଣବତ୍ତା ଇଞ୍ଜିନିୟର ଭାବରେ ଆମେରିକାରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଅଭିନେତା ଭେନେଲା ମିଚିଗାନ ର ଫେରିସ୍ ଷ୍ଟେଟ୍ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ସୂଚନା ପ୍ରଣାଳୀ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ।

ଚାକିରିରେ ଥିବା ସମୟରେ ଅଭିନେତା ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ବହୁତ ହସାଉଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କର ଶୁଭେଚ୍ଛୁମାନେ ଏହି ପ୍ରତିଭାକୁ ଚିହ୍ନିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥିଲେ। ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ସୁପରଷ୍ଟାର ପ୍ରଥମେ ଦେବ କଟ୍ଟା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଭେନେଲା’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କ ନାମରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଭେନେଲା କିଶୋରଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି ବକ୍କାଲା କିଶୋର। ଭେନେଲା କିଶୋର ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ‘କରେଣ୍ଟ୍’, ‘ବିନ୍ଦାସ’, ‘ଲଭଲି’, ‘ୟେଭାଡୁ’, ‘ଗୋପାଲ ଗୋପାଲ’, ‘ଶ୍ରୀ ନୁକାୟା’, ‘ଗ୍ୟାରେଜ୍’, ‘ଟେମ୍ପର୍’ ଏବଂ ‘ଶ୍ରୀମଥୁଣ୍ଡୁ’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇ ଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.