ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ Big B ଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ କରିଛି ଶେହେନ୍ସା, ତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ଦେଖି ପାଗଳ ହୋଇଥିଲେ ଫ୍ୟାନ

ଗତକାଲି ଅମିତାଭ ୮୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି। କହିବାକୁ ଗଲେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ସହିତ କୌଣସି ଅଭିନେତା ତାଳ ମିଶାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଜି ତାଙ୍କର ଜବରଦସ୍ତ ଅଭିନୟ ସହିତ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଯାହା କେବେ ବି ଲିଭାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଆଙ୍ଗ୍ରି ୟଙ୍ଗ ମ୍ୟାନ୍ କୁହାଯାଉଥିବା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ହେଉଛନ୍ତି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ହିରୋ, ଯାହାର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ସହିତ ହୃଦୟ-ମନରେ ରହିଥାଏ। କହିବାକୁ ଗଲେ ଆଜିର ଯୁଗରେ ମଧ୍ୟ ବିଗ୍ ବି ସିନେମା ଉପରେ ରାଜ୍ କରୁଛନ୍ତି।

ସେଥିପାଇଁ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଶେହେନ୍ସା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ତାଙ୍କର ଏପରି କିଛି ଫିଲ୍ମ ରହିଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଭଲପାଇବା ଦେଇଛି ଓ ଅଭିନୟ ଜୀବନକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇଛି।

ଦୀୱାର:
ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ କ୍ରୋଧିତ ୟଙ୍ଗ୍ ମ୍ୟାନ ଭୂମିକାରେ ଅମିତାଭ ଜବରଦସ୍ତ ଅଭିନୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଜାଗା ତିଆରି କରିଥିଲେ। ଆନନ୍ଦ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଖୁବ୍ ଭଲ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯାହାପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦର୍ଶକ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ରାଜେଶ୍ ଖାନ୍ନା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ସହ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସେୟାର କରିବା ପରେ ଏହା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା।
ଏହା ପରେ ହିଁ ଫିଲ୍ମ ଏକ ସୁପର ହିଟ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା।

ପିକୁ:

ପିକୁ ଫିଲ୍ମରେ ବିଗ୍ ବି ଦୀପିକାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସୁଜିତ ସରକାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ପିକୁରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ରୋଗ ବିଷୟରେ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ ଯାହା ସମାଜରେ ସାଧାରଣ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ବିଷୟରେ କହିବା ଏକ ନିଷେଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ।

ଶୋଲେ:
ଶୋଲେ ଫିଲ୍ମରେ ଜୟ ଭୀରୁଙ୍କ ଯୋଡି ଆଜି ଭି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପ୍ରିୟ। ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଭୀରୁ ଏବଂ ଅମିତାଭ ଏହି ଆଇକନ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଜୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଯାହାକୁ ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି।

ଜଞ୍ଜିର:

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅମିତାଭ ବିଜୟ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଦର୍ଶକମାନେ ଭଲ ପାଇଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ସେ ୨୪ ଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବିଜୟ ନାମ ପାଇଥିଲେ।

102 ନଟ ଆଉଟ୍:

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ରିଷି କପୁରଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚରିତ୍ରରେ, ବିଗ୍ ବି ଭଲ କମେଡି କରିଥିଲେ।

ପା’:
ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏକ ଅଜବ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଶିଶୁର ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ପୁଅ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଯେତେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବା ତାହା କମ୍ ହେବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.