କାହିଁକି ଫିଲ୍ମ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ ପ୍ରି-ରିଲିଜ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଲେ ବିଗ୍‌ ବି, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

ପ୍ରଭାସ, ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, କମଲ ହାସନ ଏବଂ ଦିଶା ପାଟାନି ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ ଜୁନ ୨୭ ରେ ସିନେମା ହଲରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ନିକଟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଅପ୍‌କମିଂ ଫିଲ୍ମର ଏକ ପ୍ରି-ରିଲିଜ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଫିଲ୍ମର ସମସ୍ତ ଷ୍ଟାର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ ର ଟିମ୍‌ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଇଭେଣ୍ଟରୁ ଅନେକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, କିନ୍ତୁ ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ଭିଡିଓ ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ ଅନ୍ୟ ଷ୍ଟାରମାନେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ ପ୍ରି-ରିଲିଜ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ, ବିଗ୍ ବି ନିଜେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଲେ । ଇଭେଣ୍ଟରୁ ବିଗ୍ ବିଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି ।

ଫିଲ୍ମ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ର ପ୍ରି-ରିଲିଜ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଯାହାଙ୍କ ପାଦ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ନିଜେ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କଠାରୁ ୮ ବର୍ଷ ବଡ, ତଥାପି ଯେତେବେଳେ ଅଶ୍ୱିନୀ ମଞ୍ଚକୁ ଆସିଲେ ବିଗ୍ ବି ତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତ ମଧ୍ୟ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ସମ୍ମାନ ଦେଇଥିଲେ ।

ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ସାଉଥ ସିନେମାର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ନିର୍ମାତା । ସେ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ ର ନିର୍ମାତା ତଥା ବୈୟଜନ୍ତୀ ଫିଲ୍ମର ମାଲିକ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତ ୧୯୭୪ ରେ ବୈୟଜନ୍ତୀ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ବ୍ୟାନରରେ ସେ ଗତ ଚାରି ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ଟଲିଉଡର କିଛି ବଡ ଏବଂ ଆଇକନ୍ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ବୈୟଜନ୍ତୀ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କ ଝଅ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଦତ୍ତ ଏବଂ ସ୍ୱପ୍ନା ଦତ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତିଆରି ହୋଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଉଛନ୍ତି ନାଗ ଅଶ୍ୱିନ, ଯାହାଙ୍କୁ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଦତ୍ତ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ANR, NTR, ଚିରଞ୍ଜୀବୀ, ଭେଙ୍କଟେଶ, କୃଷ୍ଣ ରାଜୁ, କୃଷ୍ଣ, ଶୋଭାନ୍ ବାବୁ, ନାଗାର୍ଜୁନ, ବାଲକ୍ରିଷ୍ଣା, ଅଲ୍ଲୁ ଅର୍ଜୁନ, ମହେଶ ବାବୁ, ରାମ ଚରଣ ଏବଂ Jr NTR ଅଭିନୀତ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଫିଲ୍ମକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ।

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଫିଲ୍ମ ‘କଲ୍‌କୀ 2898 AD’ ପ୍ରି-ରିଲିଜ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ, ଯୋଗଦେବାର କାରଣ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଅଶ୍ୱିନୀ ଦତ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ସେ କହିଥିଲେ, ‘ସବୁଠାରୁ ସରଳ ଏବଂ ନମ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହାକୁ ମୁଁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭେଟିଛି । ସୁଟିଂ ସେଟ୍‌କୁ ସେ ପ୍ରଥମେ ଆସନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କାହାକୁ ନେବା ପାଇଁ ସେ ନିଜେ ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ଆସନ୍ତି । ଯଦି ଫିଲ୍ମ ଏପରି କିଛି ସିନ୍‌ ଅଛି ଯାହା ଷ୍ଟାରଙ୍କ ଆଘାତ ଦେବା, ସେ ସେହି ଷ୍ଟଣ୍ଟକୁ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦିଅନ୍ତି । ଏପରି ଭାବେ ସେ ସମସ୍ତ ଷ୍ଟାରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ କ୍ୟାପସନରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ପ୍ରମୋସନାଲ ଇଭେଣ୍ଟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହେ, ତେଣୁ ମୁଁ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରମୋଶନରେ କ୍ୱଚିତ୍ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରେ । କିନ୍ତୁ, ସବୁଠାରୁ ନମ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍‌ ଟିମ୍‌ ଦ୍ୱାରା ତିଆରି ହୋଇଥାଏ । ଏହି କଥା ପର୍ସନାଲ ପସନ୍ଦଠାରୁ ଆଗରେ । ଏହା ନିର୍ମାତା ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଜୀବନର ଏକ ଅଂଶ ହେବା । ତେବେ ସେହି ପୋଷ୍ଟରେ ଏପରି ଅନେକ କଥା ଲେଖା ଯାଇଛି । ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.