Sabuthi Sabubele Hata Muthare Khabar

ଏଣିକି ଟିକେଟ କାନ୍ସଲ ନେଇ ଠକି ପାରିବେ ନାହିଁ ଏଜେଣ୍ଟ, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ଯିବ ଓଟିପି ନମ୍ବର

ଏଣିକି ରେଳ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଏଜେଣ୍ଟ ଏବେ ଆଉ ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଠକି ପାରିବେ ନାହିଁ । ଏବେ ଯେଉଁ ମାନେ ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରିବେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ଓଟିପି ନମ୍ବର ପଠାଯିବ । ଏହି ଓଟିପି ନମ୍ବର ଦେବା ପରେ ହିଁ ଟିକେଟ ଏଜେଣ୍ଟ ଟିକେଟ ଟିକୁ କାନ୍ସଲ କରିପାରିବେ । ଟିକେଟ କାନ୍ସଲ ହେବା ପରେ ଟିକେଟ ବାବଦର ପୁରା ଟଙ୍କା ଉପୋଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇପାରିବ । ଇଣ୍ଡିଆନ ରେଲୱେ କାଟରିଂ ଏଣ୍ଡ ଟୁରିସମ କର୍ପୋରେସନ ଟିକେଟ ଟିକେଟ ଏଜେଣ୍ଟ ମାନଙ୍କ ମନାମାନୀକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କରିବା ପାଇଁ ହିଁ ଏହି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏଣିକି ଯାତ୍ରା ଟିକେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଉପୋଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇପାରିବ ।

ଏହା ସହ ପଢନ୍ତୁ: ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିକ୍ରି ନେଇ କୋହଳ ହେବ ଏଫଡିଆଇ ନିୟମ

କିନ୍ତୁ ଟିକେଟ କାନ୍ସଲ ହେଲେ ଉପୋଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଏଜେଣ୍ଟ ମାନଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ରିଫଣ୍ଡ ମିଳୁନଥିଲା ବା ମିଳିବାରେ ବହୁ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିଲା । ଦିନ ଦିନ ଧରି ଏଜେଣ୍ଟ ପାଖରେ ଚକ୍କର କାଟିବା ପରେ ହିଁ ରିଫଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ମିଳିପାରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆଇଆରଟିସି ତରଫରୁ ମୋବାଇଲରେ ସର୍ଟ ମେସେଜ ପଠାଇ ଟିକେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଯୋଗାଯାଇପାରିବ । ଉପୋଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ନମ୍ବର କୁ ମେସେଜ ପଠାଯାଇ ହିଁ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଯୋଗାଇଦିଆଯିବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.