ପୁରୁଣା Activa ଓ Jupiter ବଦଳରେ ଘରକୁ ନେଇ ଆସନ୍ତୁ ନୂଆ Ampere Electric Scooters, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ମିଳୁଛି ଏହି ସୁବିଧା

ଅଗ୍ରଣୀ ଇଲେକଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର ବ୍ରାଣ୍ଡମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ Ampere Vehicles  ଭାରତରେ ନିଜ ଶୂନ୍ୟ ଉତ୍ସର୍ଜନ ଇ-ସ୍କୁଟର ର ରେଞ୍ଜ ପାଇଁ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଅଫର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କ୍ରେଡିଆର କେ ସହିତ ହାତ ମିଳାଇଛି । ଗ୍ରାହକ ଆମ୍ପିଅରର ଉତ୍ପାଦନ ବଦଳରେ ନିଜ ପେଟ୍ରୋଲ ଚଳିତ ସ୍କୁଟର ତଥା ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା, ଟିଭିଏସ ଜୁପିଟର, ଆଦିର ବ୍ୟବସାୟ କରିପାରିବେ । ନିକଟରେ ଏଥର ଇଲେକଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର ମଧ୍ୟ ଏହିଭଳି ଏକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଅଫରର ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଜ ପୁରୁଣା ସ୍କୁଟର କିମ୍ବା ମଟର ସାଇକେଲ ବଦଳରେ ନୂଆ ଏଥର ଇ-ସ୍କୁଟର କିଣି ପାରିବେ ।

ପେଟ୍ରେଲ ସ୍କୁଟରରେ ବାଣିଜ୍ୟ ହୋଇଥିବା କ୍ରେଡରେ ବ୍ୟବହୃତ ଯାନ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯିବ । ଏହି ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ସ୍କୁଟରର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ଏବଂ ନିରିକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ କରିବେ । ମାତ୍ର ଥରେ ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ଆଇସି ଇଞ୍ଜିନ ପାଇଁ ଦସ୍ତାବେଜିକରଣ ଏବଂ ଅପଚାରିକତା ସମାପ୍ତ ହୋଇଗଲା ପରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଇଲେକଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର କିଣିପାରିବେ ଏବଂ ପୁରୁଣା ସ୍କୁଟରର ବିକ୍ରୟ ମୂଲ୍ୟ ସହିତ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ସମାୟୋଜିତ କରାଯିବ ।

bike

ପ୍ରଥମ ପର‌୍ୟ୍ୟାୟରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ପୁନେ,ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଆମ୍ପିୟର ଯାନ ବିନିମୟ କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ଲାଗୁ ହେବ । ନୂତନ ସ୍କିମ ଏହାର ଉତ୍ପାଦକୁ ଅଧିକ ସୁଗମ କରିବା ସହିତ ଏହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବ ବୋଲି ଆମ୍ପିୟର ଆଶା କରିଛି । ooତେବେ ଏହା ବିଦ୍ୟୁତ ସ୍କୁଟର ହାସଲ କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସରଳ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ବିନିୟମ କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ଛଡା ଆମ୍ପିୟର ବାହନ ମାସିକ କମ୍ କିସ୍ତି ସହିତ ଏକ ଆର୍କଷକ ପଟ୍ଟେ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି।

ଆମ୍ପିୟର ଯାନର ମୂଲ୍ୟ:

ଆମ୍ପିୟର ଯାନଗୁଡିକରେ ଉଭୟ ଲୋ ସ୍ପିଡ ଓ ହାଇ ସ୍ପିଡ ଉତ୍ପାଦ ରହିଛି । ନିକଟରେ କମ୍ପାନୀ ଆମ୍ପିୟର ମ୍ୟାଗ୍ରସ ପ୍ରୋ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ଯାହାର ରେଞ୍ଜ ୮୦ କିଲୋମିଟର ଓ ଟପ ସ୍ପିଡ ୫୫ କିଲୋମିଟର ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟା ରହିଛି । ସେହିପରି ଏହାର ଅନ୍ୟ ମୋଡେଲଗୁଡିକରେ ଜିଓ, ଏମ ସିରିଜ, ରିଓ ସିରିଜ ଏବଂ ଭି ସିରିଜ ରହିଛି।

୬୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକ ଥିବା ଏହି କମ୍ପାନୀ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର‌୍ୟ୍ୟାୟରେ ବିସ୍ତାର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୨୫୦ରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସ୍ପର୍ଶ ବିନ୍ଦୁ ଏବଂ ଗ୍ରୀପ୍ସ କଟନ ସହିତ ଆମ୍ପିୟର ବାହାନ ଦେଶରେ ଇଲେକଟ୍ରିକ ଟୁ ହୁଇଲରର ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.