Odisha News
.

ଆଧାର କାର୍ଡରେ ଦେଖିଲେ ଏମିତି ନାମ ଯେ ମଣ୍ଡପରେ କନ୍ୟାକୁ ଛାଡି ପଳାଇଲେ ବର

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରେ ବିବାହ ସମାରୋହ ମଝିରେ ବର ହଠାତ୍ ବାହା ହେବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ। ବରପକ୍ଷର ଅଭିଯୋଗ ଯେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ନିଜର ଜାତି ଲୁଚେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଦେଖିଲେ ତେବେ ମିସମ୍ୟାଚ୍ ହେବା ବଦଳରେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଗଲା। ଏହାଦେଖି କନ୍ୟା କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଥାନା ପହଁଚିଗଲେ।

ମାମଲା ଗୁଣ୍ଟୁର ଜିଲ୍ଲାର କ୍ରୋସୁରୁ ମଣ୍ଡଳର ଗଡିଓରିପଲେମ ଗାଁର ଅଟେ। ବ୍ରୁତ୍ତିରେ ଚାଷୀ ଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ସେହି ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ ହେଉଥିଲା। ବିବାହ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ପୂଜାରୀ ବିବାହ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ପାଇଁ ଦୁହିଁଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡ ମାଗିଲେ ତେବେ କନ୍ୟାର ବାପାଙ୍କର ସରନେମ ଆଧାରର ଅନ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ସହିତ ଅଲଗା ଥିଲା।

ଥାନା ପହଁଥିଲେ କନ୍ୟା

କନ୍ୟାଙ୍କ ବାପାଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡରେ ‘ରେଡ୍ଡି’ ନଥିଲା। ଏହି କଥାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। ବିବାଦ ଏତେ ବଢ଼ିଗଲା ଯେ ବର ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ଏବଂ ବିବାହ ମଝିରେ ମଣ୍ଡପ ଛାଡି ପରିବାରଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଗଲେ। କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ବହୁତ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ କିନ୍ତୁ ବର ମାନିଲେ ନାହିଁ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ କନ୍ୟା କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପହଁଚିଗଲେ।

ପୋଲିସ ମାମଲାର କରୁଛି ଯାଞ୍ଚ

ପୋଲିସର କହିବାନୁଯାୟୀ ବିବାହକୁ ନେଇ ଦୁହିଁଙ୍କ ପରିବାରରେ ବହୁତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଫେରାର ଅଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.