ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ୨ ଟଙ୍କିଆ ମୁଦ୍ରା ଅଛି କି, ତାହେଲେ ଘରେ ବସି ହୋଇପାରିବେ ଲକ୍ଷପତି

ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଦ୍ରା ବିକ୍ରି କରି ରୋଜଗାର କରିବାର ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି | ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ଆପଣ ସହଜରେ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | କେବଳ ଏହି ବିଶେଷ ମୁଦ୍ରା ୨ ଟଙ୍କା ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ମୁଦ୍ରା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ସିଧାସଳଖ ଲକ୍ଷପତି ହୋଇପାରିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ବିକ୍ରୟ କରି ଆପଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |

ଏହି ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ?

୨ ଟଙ୍କାର ଏହି ମୁଦ୍ରା ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମୁଦ୍ରାର ପଛ ଭାଗରେ ଭାରତର ପତାକା ରହିଛି । ଏହି ବିରଳ ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ କୁଇକ୍ର ୱେବସାଇଟରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ସ୍ବାଧୀନତା ପୂର୍ବରୁ ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆର ଗୋଟିଏ ରୂପା ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିଭଳି ଜର୍ଜ ଭି କିଙ୍ଗ ସମ୍ରାଟ ୧୯୧୮ର ବ୍ରିଟିଶ ଏକ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

moneyଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକ ଇ-କମର୍ସ ସାଇଟ୍ କୁଇକ୍ରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ଏହା ବିକ୍ରେତା ଏବଂ କ୍ରେତା ଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ଯେ ସେମାନେ କେଉଁ ମୂଲ୍ୟରେ ସହମତ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ଏହି ମୁଦ୍ରା ପାଇଁ ବହୁତ ଚାହିଦା ରହିଛି , ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିବ |

ଏହାକୁ କିପରି ବିକ୍ରୟ କରିବେ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏପରି ମୁଦ୍ରା ଅଛି ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାଇଟକୁ ଯାଇ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ପରେ ମୁଦ୍ରାର ଫଟୋ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ | କ୍ରେତାମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ | ସେଠାରୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ମୁଦ୍ରା ଦେୟ ଏବଂ ବିତରଣ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ବିକ୍ରି କରିପାରିବ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.