ଡାଏଟ୍‌ରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ ଏହି ୪ଟି ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଖାଦ୍ୟ, ଗଣ୍ଠି ଫୁଲା ଓ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିଳିବ ଆରାମ

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ କାରଣରୁ ଏହା ହୋଇପାରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗଣ୍ଠି ବାରାମ୍ବାର ଫୁଲା ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ଗଣ୍ଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ।

ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ପଛରେ ଅନେକ କାରଣ ଥାଇପାରେ । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ କାରଣରୁ ଏହା ହୋଇପାରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗଣ୍ଠି ବାରାମ୍ବାର ଫୁଲା ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ଗଣ୍ଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ଫୁଲା ଦୂର କରେ ନାହିଁ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍‌ କରେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କ ହାଡ଼କୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଯେଉଁ ଥିରେ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଆରାମ ମିଳିବ ।

ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇଁ ଏହି ୪ ଟି ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ :
ରସୁଣ : ରସୁଣରେ ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍‌ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ରସୁଣ ପେଷ୍ଟକୁ ଯେକୌଣସି ତେଲରେ ଗରମ କରି ଗଣ୍ଠିରେ ଲଗାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ୧ଟି ଲବଙ୍ଗ ରସୁଣ ତିଆରି କରି ଖାଇପାରିବେ । ଏହା ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ ଏବଂ ଫୁଲା ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ କମ୍‌ କରେ ।

ହଳଦୀ : ହଳଦୀରେ କର୍କୁମିନ୍ ଥାଏ । ଯାହା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣ ସହିତ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଯୌଗିକରେ ଭରପୂର ହୋଇଥାଏ । ହଳଦୀ ଗଣ୍ଠି ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଉଷ୍ମତା ସୃଷ୍ଟି କରେ ଏବଂ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍‌ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଏହା ଗଣ୍ଠିର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ହଳଦୀ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ ।

ଡାଳଚିନି : ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍‌ କରିବାରେ ଡାଲ୍‌ଚିନ୍‌ ଫଳପ୍ରଦ ଭାବରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଯାହା କେବଳ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ କମ୍‌ କରେ ନାହିଁ ବରଂ ଗଣ୍ଠି ମଧ୍ୟରେ ଘର୍ଷଣକୁ କମ୍‌ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ତେଣୁ କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ଚା’ରେ ଡାଲ୍‌ଚିନ୍‌ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତୁ ।

ଅଦା : ଅଦା ଆଣ୍ଟି ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଗଣ୍ଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍‌ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଅଦାରେ ଥିବା ଯୌଗିକ ଫୁଲାକୁ କମ୍‌ କରିଥାଏ । ତେଣୁ ପ୍ରଥମେ ଅଦା ନିଅନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ଫୁଟାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ । ଏପରି ଭାବେ ଆପଣ ଅଦା ଚା ପିଇପାରିବେ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଅଦା ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.