ଖାଦ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ତେଲ, ବଢିପାରେ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ

ଗୋଟିଏ ତେଲ ଏମିତି ଅଛି ଯାହାର ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଲେବଲକୁ ଶୀଘ୍ର ବଢାଇପାରେ । ଶରୀରରେ ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଶିରା ଅବରୋଧ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ହାର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ବଢିଥାଏ ।

ଭାରତୀୟ ଖାଦ୍ୟରେ ବହୁତ ତେଲ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ, ଯାହା ସିଧାସଳଖ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ତେଲ ଏମିତି ଅଛି ଯାହାର ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଲେବଲକୁ ଶୀଘ୍ର ବଢାଇପାରେ । ଶରୀରରେ ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଶିରା ଅବରୋଧ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ହାର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ବଢିଥାଏ । ତେବେ ତାହା ହେଉଛି ପାମ୍ ଅଏଲ୍ । ପାମ୍ ଅଏଲ୍ ବିସ୍କୁଟ, ଚିପ୍ସ, ନାମକିନ୍ ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା ଖାଦ୍ୟ ତିଆରିରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥାଏ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଏହି ପାମ୍ ଅଏଲ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ’ଣ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ ।

ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଥିରେ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ ପାମ୍ ଅଏଲ :
ପାମ୍ ଅଏଲ୍ ତାଳ ଗଛର ଫଳରୁ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଏହି ତେଲରେ ଚିପ୍ସ ଏବଂ ବିସ୍କୁଟ ତିଆରିରେ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଏହି ତେଲର ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଭିତରକୁ ଯାଏ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଲେବଲକୁ ଅଧିକ ବଢାଇ ପାରେ ।

 କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ କ’ଣ ?
କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ହେଉଛି ରକ୍ତରେ ମିଳୁଥିବା ଏକ ପ୍ରକାର ପଦାର୍ଥ । ତେବେ ଶରୀରରେ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଥାଏ । ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଭଲ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ହେଉଛି ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ । ଯାହାକୁ LDL ଏବଂ HDL ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ପାମ୍ ଅଏଲ ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ହାର୍ଟରେ ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବଢାଇଥାଏ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଫ୍ୟାଟ୍ ଜମା ହେବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ବ୍ଲଡ ଫ୍ଲୋଓ ଏବଂ ହାର୍ଟ ରୋଗର ଆଶଙ୍କା ବଢିଯାଏ ।

ପାମ୍ ଅଏଲ ହାର୍ଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ :
ସୂଚନା ମୁତାବକ,ପାମ୍ ଅଏଲ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ତେଲ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିରେ ଥିବା ସନ୍ତୁଳିତ ଫ୍ୟାଟ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବଢାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପାମ୍ ଅଏଲ ବ୍ଲଡ ଲିପିଡକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ହାର୍ଟ ଆଟାକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢିଯାଏ ।

ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଅଏଲ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ?
ଯଦି ଆପଣ ନିଜକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଅଧିକ ଥାଏ ତେବେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ପାମ୍ ଅଏଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ ରୋଷେଇ ପାଇଁ ସୋରିଷ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସମସ୍ତ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ନିଜକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିପାରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.