କଶ୍ମୀର ଷ୍ଟାଇଲରେ ତିଆରି କରନ୍ତୁ ସୁଆଦିଆ ରାଜମା, ଟେଷ୍ଟି ବି ଆଉ ହେଲଦି ବି

ରାଜମା ଖାଇବାକୁ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏମିତିକି ରାଜମା କଥା କହୁ କହୁ ହିଁ ଲୋଭ ଲାଗେ। ଏଥିରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଭିଟାମିନ ଓ ଫାଇବର ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ କିପରି ତିଆରି କରିବେ। ରାଜମା ହେଉଛି ପଞ୍ଜାବୀ ଖାଦ୍ୟ କିନ୍ତୁ କଶ୍ମିରୀ ମସଲା ସହିତ ଏହାକୁ ତିଆରି କଲେ ଏହା ଅତି ସୁଆଦିଆ ଲାଗେ। କଶ୍ମୀର ଷ୍ଟାଇଲରେ କିପରି ରାଜମା ତିଆରି କରାଯିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

କଶ୍ମୀର ରାଜମା ପାଇଁ ସାମଗ୍ରୀ :

– ୨ କପ୍ ରାଜମା
– ଗୋଟେ ଚାମଚ ସୋଡ଼ା
– ୧ କପ୍ ଘିଅ
– ଅଳ୍ପ ହେଙ୍ଗୁ
– ୧ ଚାମଚ ଜିରା
– ୧ ଚାମଚ ଶୁଣ୍ଠୀ
– ୧ କପ୍ ଦହି
– ୧ ଚାମଚ କାଶ୍ମୀର ଗରମ ମସଲା
– ୧ ଚାମଚ ଅଦା ପେଷ୍ଟ
– ୧ ଚାମଚ ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ
– ୧ ଚାମଚ କଟା ହୋଇଥିବା କଂଚା ଲଙ୍କା
– ୧ ଚାମଚ ଧନିଆ ପାଉଡର
– କଟା ହୋଇଥିବା ଧନିଆ ପତ୍ର ଓ ସ୍ୱାଦ ଅନୁସାରେ ଲୁଣ

rajma
picture credit – NDTV food

ପ୍ରସ୍ତୁଟି ପ୍ରଣାଳୀ:
ପ୍ରଥମେ ୮ ରୁ ୧୦ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜମାକୁ ପାଣିରେ ବତୁରାଈ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ କିଛି ସୋଡ଼ା ମଧ୍ୟ ମିଶାନ୍ତୁ। ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ରେସର କୁକୁରରେ ପାଣି ଦେଇ ସିଝାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ସିଝି ସାରିବା ପରେ ଏକ କଢାଇରେ ଟିକେ ତେଲ ଦେଇ ଗରମ କରନ୍ତୁ ଓ ତେଲ ଗରମ ହେବା ପରେ ଏଥିରେ କଟା ଯାଇଥିବା ପିଆଜ, ହେଙ୍ଗୁ ଗୁଣ୍ଡ , ଜିରା ପକାନ୍ତୁ ।

ଏହାପରେ ଏଥିରେ ଶୁଣ୍ଠୀ, ଦହି ଓ ଅଦା ପେଷ୍ଟ ଦେଇ ମସଲା କଶନ୍ତ। ପୁଣି ଏଥିରେ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ , କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ପକାଇ ଏକରୁ ଦୁଇ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଶନ୍ତୁ। ମସଲା ଭଲ ଭାବେ କଷି ହେବା ପରେ, ସିଝା ଯାଇଥିବା ରାଜମାକୁ ଏଥିରେ ପକାନ୍ତୁ, ପରେ ଏଥିରେ ଗରମ ମସଲା ଓ ଧନିଆ ପାଉଡର ପକାଇ ଏକ ରୁ ଦୁଇ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୁଟାନ୍ତୁ। ଏବେ ତିଆରି ହୋଇଗଲା ଆପଣଙ୍କ କଶ୍ମୀର ଷ୍ଟାଇଲ ରାଜମା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ଧନିଆ ପକାନ୍ତୁ ଓ ଗରମ ଗରମ ରୁଟି କିମ୍ୱା ଭାତ ସହ ଖାଆନ୍ତୁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.