ଗଧ ଉପରେ ବସି ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ଭୋଟ୍‌, ଭିଡିଓ ହେଉଛି ଭାଇରାଲ୍‌

ବର୍ତ୍ତମାନ ସବୁଠି ନିର୍ବାଚନର କ୍ରେଜ୍‌ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନେତାମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । କେହି କେହି ଫର୍ଚ୍ୟୁନର କାର୍‌ରେ ଆସି ନାମାଙ୍କନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି କିଏ କିଏ ବିଶାଳ ରାଲି କରି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବା ସମୟରେ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏଭଳି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସଇଥିଲା ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ତାଜୁବ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସବୁଠି ନିର୍ବାଚନର କ୍ରେଜ୍‌ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନେତାମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । କେହି କେହି ଫର୍ଚ୍ୟୁନର କାର୍‌ରେ ଆସି ନାମାଙ୍କନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି କିଏ କିଏ ବିଶାଳ ରାଲି କରି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବା ସମୟରେ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏଭଳି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସଇଥିଲା ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ତାଜୁବ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିହାରର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ଏପରି ଜଣେ ନେତା ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ଗଧ ଉପରେ ବସି ନାମାଙ୍କନ ପାଇଁ ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ଗଧ ଉପରେ ବସି ପ୍ରଚାର ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ଭୋଟ୍‌ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ।

ବିହାରର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜରେ ଏହି ଅଜବ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ବୈଠା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଏକ ଗଧ ଉପରେ ବସି ଡିଏମ ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ନେତାଙ୍କର ଏହି ରୂପ ଦେଖି ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୩୦-୪୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋପାଳଗଞ୍ଜର କୌଣସି ନେତା କିଛି ବିକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ସେ କେବଳ ନିଜ ଘରର ବିକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଗଧ କରି ରଖିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ପାଇଁ ସେ ନିଜ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଗଧ ଉପରେ ବସି ଆସିଥିଲେ । ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ସ୍ୱାଧିନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଗଧ ଉପରେ ବସି ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବା ପରେ ନେତାମାନେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଧରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ବୋକା ବନାଇଥା’ନ୍ତି, ତେଣୁ ସେମାନେ ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଗଧ ଉପରେ ବସି ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସରଙ୍କ ନିକଟରେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ସେ କେବଳ ଗଧ ଉପରେ ବସି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିନଥିଲେ ସେ ଏକ ରାଲି କରିଥିଲେ ।

ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ରାଲିରେ ସେ ଯେଉଁଆଡେ ଗଲେ, ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁ ରହିଥିଲେ, କାରଣ ଗଧ ଉପରେ ବସିଥିବା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତନ୍ତି ତେବେ ସେ ପ୍ରଥମେ ଚିନି କାରଖାନା ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଗୋପାଳଗଞ୍ଜରେ ଆୟୁର୍ବେଦିକ କଲେଜ ଖୋଲାଯିବ। ସମସ୍ତ ରାସ୍ତାକୁ PCC କରାଯିବ । ସେ ଜନତାଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭୋଟ ତାଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଯିଏ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଗହଣରେ ରହୁଛନ୍ତି । ନାଁ କି ଦିଲ୍ଲୀ କି ପାଟନାରେ ରହୁଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.