ବିମାନରେ ପରିସ୍ରା: ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଉପରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଲଗାଇଲା DGCA; ପାଇଲଟ୍‌-ଇନ୍‌-କମାଣ୍ଡର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ

ବିମାନରେ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ପରିସ୍ରା କରିବା ମାମଲାରେ ଡିଜିସିଏ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଭାରି ଜରିମାନା ଲଗାଇଛି। ଏକ ନୋଟିସ୍‌ରେ ଡିଜିସିଏ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରାଙ୍କ ଉପରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଚାରି ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାନ୍‌ ଲଗାଇବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଅସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଡିଜିସିଏ ନିୟମଗୁଡ଼ିକର ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଉପରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଲଗାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ବିମାନର ପାଇଲଟ-ଇନ୍‌-କମାଣ୍ଡର ଲାଇସେନ୍ସକୁ ରଦ୍ଦ କରି ଦେଇଛି। ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନରେ ବିଫଳ ରହିବା କାରଣରୁ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଏହାକୁ ନିଲମ୍ବିତ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ସେପଟେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ-ଇନ୍‌-ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ସେବାଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ବି ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରାଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ, ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଆସୁଥିବା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନରେ ଶଙ୍କର ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ନିଶାରେ ଚୁର୍‌ ହୋଇ ଜଣେ ବୟସ୍କ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ପରିସ୍ରା କରି ଦେଇଥିଲେ। ମହିଳା ଏ ନେଇ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍‌ ଷ୍ଟାଫ୍‌ଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସହଜରେ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଏହାପରେ ମହିଳା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ମାଲିକାନାରେ ଥିବା କମ୍ପାନୀ ଟାଟା ସନ୍ସର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଏନ୍‌ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରନ୍‌ଙ୍କ ପାଖରେ ବି ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରାଇଥିଲେ। ପରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.