ବିବାହର ୭ ମାସରେ ଜୀବନ ହାରିଲେ ୨୧ ବର୍ଷୀୟା ଆଇନ ଛାତ୍ରୀ, ସୁଇସାଇଡ୍‌ ନୋଟରେ ଲେଖିଲେ ‘ବାପା ତୁମେ ଠିକ୍‌ ଥିଲ’

କେରଳର ଇଦାପୁରମରେ ଜଣେ ୨୧ ବର୍ଷ ବର୍ଷୀୟା ଆଇନ ଛାତ୍ରୀ ମୋଫିଆ ପରୱିନ ଦିଲଶାଦ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମୋଫିଆ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବାପା, ତୁମେ ଠିକ୍ ଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ ନଥିଲା।’ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ମୋଫିଆ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ, ଶ୍ୱଶୁର ୟୁସୁଫ ଏବଂ ଶାଶୁ ରୁଖିଆଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ମୃତ ଯୁବତୀ ମୋଫିଆଙ୍କ ବାପା କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଝିଅ ରୁମରେ ଲାଗିଥିବା ସିଲିଂ ଫ୍ୟାନ୍‌ରେ ଝୁଲି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ ବହୁତ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଝିଅର ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁର ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ ବହୁତ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ।କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୋଫିଆ ଏହା ବିଷୟରେ ଅଲୁଓ୍ଵା ଥାନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।ସେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆଲୁଭା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଆଲୁଭାଙ୍କ ସର୍କଲ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସି.ଏଲ୍ ସୁଧୀର ଉଭୟ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଡାକିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆଲୁଭା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସି.ଏଲ୍ ସୁଧୀର ମୋଫିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପକ୍ଷ ନେଇଥିଲେ। ଯାହାପରେ ମୋଫିଆ ନିରାଶ ହୋଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ମୋଫିଆ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ ଫେସବୁକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନେ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲେ ଏବଂ ପରେ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଇ ବସିଲେ। ତା’ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ସମୟରେ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଦୁବାଇ (ୟୁଏଇ) ରେ କାମ କରନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ବ୍ଲଗର୍। କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପରେ ସୁହେଲ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ମୋଫିଆଙ୍କୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯୌତୁକ ମାଗିଥିଲେ। ମୋଫିଆ ଯୌତୁକ ଦେବାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁନଥିଲେ, ତେଣୁ ସେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ମୋଫିଆଙ୍କୁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.