କ’ଣ ଏମିତି ଥିଲା ବାହାଘର ନିଶା…୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ କାର୍‌ରେ ଭୁଲିଗଲେ ବାପାମାଆ, ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଏଠାରେ ବନ୍ଦ କାର୍‌ ଭିତରେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ୩ ବର୍ଷର ଏକ କୁନି ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ମାଆବାପା ଅଜାଣତରେ ଝିଅଟିକୁ କାର୍‌ ଭିତରେ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ ।

କ’ଣ ଏମିତି ଥିଲା ବାହାଘର ନିଶା, ଯେଉଁଠି ଜନ୍ମ କଲା ବାପାମାଆ ନିଜ କୁନି ଝିଅକୁ ଭୁଲିଗଲେ ? ରାଜସ୍ଥାନର କୋଟାରୁ ଆସିଛି ଏଭଳି ଏକ ହୃଦୟବିଦାରକ ଘଟଣା, ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯିବେ । ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ, କ’ଣ କହିବେ ସେହି ବାପାମାଆଙ୍କୁ । ଏଠାରେ ବନ୍ଦ କାର୍‌ ଭିତରେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଜଣେ ୩ ବର୍ଷର କୁନି ଝିଅର ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଛି । ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବାପାମାଆ ଅଜାଣତରେ କାର୍‌ ଭିତରେ ଝିଅକୁ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ ।

ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହି ଘଟଣା ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘଟିଛି । ମୃତ ଝିଅର ନାମ ଗୌରଭିକା ନାଗର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, କୋଟାର ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରଦୀପ ନାଗର ପତ୍ନୀ ଏବଂ ୨ ଝିଅଙ୍କ ସହ ଜୋରାଭରପୁରା ଗାଁରେ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଯେମିତି ସେମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମା’ ଓ ବଡ଼ ଝିଅ ପ୍ରଥମେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ ଗାଡ଼ି ପାର୍କିଂ କରିବାକୁ ପଳାଇଥିଲେ । ପ୍ରଦୀପ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ସାନ ଝିଅ ଗୌରଭିକା ହୁଏତ ତା’ ମା’ ସହିତ ଭିତରକୁ ଯାଇଥିବ ।

ସେ ପାର୍କିଂସ୍ଥଳରେ କାର୍‌ ପାର୍କିଂ କରି ଲକ୍‌ କରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଝିଅର ବାପାମାଆ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ମଜା ନେଇଥିଲେ । ମା’ ଭାବିଥିଲା, ସାନ ଝିଅ ବାପା ପାଖରେ ଅଛି ଏବଂ ବାପା ଭାବିଥିଲା, ଗୌରଭିକା ମା’ ପାଖରେ ଅଛି । ତେଣୁ ଏହି ସମୟରେ କେହି ସାନ ଝିଅ କଥା ଭାବି ନ ଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଦେଖା ହୋଇ ପରସ୍ପରକୁ ଗୌରଭିକା ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ଯେ ଝିଅ କାହା ସହିତ ନ ଥିଲା । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଝିଅକୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ପାର୍କିଂସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଝିଅକୁ କାର୍‌ ପଛ ସିଟ୍‌ରେ ବେହୋସ୍‌ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ତୁରନ୍ତ ତାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା, ହେଲେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବାପାମାଆ ଝିଅର ମୃତଦେହକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇବା ଏବଂ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଇବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.