ରିଲିୟାନ୍ସ ଜିଓ ସେବା ଡାଉନ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲେ ୟୁଜର୍ସ

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକମାନେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଜିଓ ସେବା କାମ କରୁନାହିଁ । ସେମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ଦୈନିକ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ୟୁଟ୍ୟୁବ୍, ଗୁଗଲ୍, ହ୍ଵାଟସ୍‌ଆପ୍‌ , ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ, ସ୍ନାପଚେଟ୍, ଏବଂ X କୁ ଖୋଲୁନାହିଁ। ତେବେ ୫୪ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ମୋବାଇଲ୍‌ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ,୩୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଓ ଫାଇବର ଏବଂ ୭ ପ୍ରତିଶତ ମୋପାଇଲ୍‌ ନେଟ୍‌ଓ୍ଵାର୍କରେ ବ୍ୟାଘତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଏହି ଅଘଟଣ ସହିତ ଅନେକେ ନିଜର ନିରାଶାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ X (ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୱିଟର)ର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଗୁଗୁଲ୍, ସ୍ୱିଗି ଏବଂ ପ୍ରମୁଖ ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ # ଜିଓ ନେଟୱାର୍କ ଡାଉନ୍ ଅଛି । ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍, ଜିଓର ନିଜସ୍ୱ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଠିକ୍ କାମ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ”

ଅନ୍ୟମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜିଓର ଗ୍ରାହକ ସେବା ଏହି ଅଭିଯୋଗର ଉତ୍ତର ଦେଉନାହାଁନ୍ତି । ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସ୍ପିଡ୍ ବହୁତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସମର୍ଥନ (customer support) ସହିତ କଥା ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲି ସେମାନେ କେବଳ କଲ୍ କାଟି ଦେଇଥିଲେ।”

ଅନେକ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମଧ୍ୟ ମେଲ୍‌ ପୋଷ୍ଟ କରି ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓକୁ ପରିହାସ କରିଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟାଘାତ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଓ ଏକ ସରକାରୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରି ନାହାଁନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.