ଏମିତି କାମ କରି ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁଗଲେ କନେଷ୍ଟବଳ, ଜାଣିଲେ ଆପଣ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଆମେ ଯେତେବେଳେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଦେଉ, ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାବିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାଉ । ହେଲେ ଏମିତି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସମାଜରେ ସଫଳତା ହାସଲ କଲେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ କଥା ଚିନ୍ତା କରିଥାନ୍ତି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବିଜିନୋର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସାଜିଛନ୍ତି । ପୋଲିସରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ପରେ ସେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ମାଗଣାରେ ପିଲାଙ୍କୁ ପଢ଼ାଇବାର କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ନେଇଛନ୍ତି ।

କନେଷ୍ଟବଳ ମାଗଣାରେ ପଢ଼ାଇଲେ ପାଠ

ଉକ୍ତ କନେଷ୍ଟବଳ ଜଣକ ବିଜନୌରରେ ଏବେ ମାଗଣା ପାଠଶାଳା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠି ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ର ପାଠ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ଆଶୁଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହେଉଥିବା ପ୍ରାର୍ଥି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଏହି ଭଲ କାମ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବାରେ ଲାଗିିଛି ।

ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ କନେଷ୍ଟବଳ ବିକାଶଙ୍କ ପାଖକୁ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ପଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ପଠାଉଛନ୍ତି । ଯେପରି ତାଙ୍କ ପିଲା ଭଲ ପାଠ ପଢ଼ିପାରିବେ । ଏବେ ଏଠାରେ ପ୍ରାୟ ୩୫ ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୁଲର ପିଲା ପାଠ ପଢ଼ିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ବିକାଶଙ୍କ ଏହି ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଖପାଖରେ ତାଙ୍କର ନାମ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.