ସ୍ତ୍ରୀ ହେବ ତ ଏପରି, ବେଇମାନ୍‌ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଶିଖାଇଲା ଅକଲ ସଲାମୀ

ବିବାହ ଏକ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ । ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏହି ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଯାଇଥାଏ । ତା’ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ନେଇ ନୂଆ ସଂସାର ଗଢ଼ିଥାଆନ୍ତି । ଏହି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଛୋଟ ମୋଟ ଝଗଡ଼ା ଲାଗି ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଝଗଡ଼ା ବେଳେ ବେଳେ ଉଗ୍ରରୂପ ନେଇ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫାଟକ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଠିକ୍‌ ସେହିପରି ଏକ ମାମଲା ଆଗ୍ରା ପୋଲିସ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିବାର ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ବିବାହ ଏକ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ । ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏହି ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଯାଇଥାଏ । ତା’ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ନେଇ ନୂଆ ସଂସାର ଗଢ଼ିଥାଆନ୍ତି । ଏହି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଛୋଟ ମୋଟ ଝଗଡ଼ା ଲାଗି ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଝଗଡ଼ା ବେଳେ ବେଳେ ଉଗ୍ରରୂପ ନେଇ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫାଟକ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଠିକ୍‌ ସେହିପରି ଏକ ମାମଲା ଆଗ୍ରା ପୋଲିସ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିବାର ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ପତ୍ନୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କ୍ଷୀରରେ ପାଣି ମିଶାଇ ବ୍ୟଭିଚାର କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । ପତ୍ନୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରି ଯାଇ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଘରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏହି ମାମଲା ପୋଲିସ ପାଖରେ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉଛି ।

ପରାମର୍ଶଦାତା ଡକ୍ଟର ଅମିତ ଗୌଡ଼ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜଖେଡାର ଜଣେ ଯୁବକ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ରାଜପୁର ଚୁଙ୍ଗିର ଜଣେ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଧାର୍ମିକ ଭାବର ଅଟନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀ ଦୁଗ୍ଧଚାଷୀ ଭାବରେ କାମ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରାୟତଃ ସହରରେ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି । ଆଉ ସେହି ସମୟରେ ସେ ଦୁଗ୍ଧ ଟାଙ୍କିରେ ପାଣି ମିଶାଉଥିଲେ । ପତ୍ନୀ ଏହା ଦେଖି ସହି ପାରି ନଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । କାରଣ ବ୍ୟଭିଚାର କ୍ଷୀରରୁ ମିଳିଥିବା ଆୟକୁ ସେ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ, ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଭିତରେ ଏହି ଝଗଡ଼ା ବଢ଼ିଚାଲିଲା । କିଛି ମାସ ପୂର୍ବେ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଘର ଛାଡି ପିତାମାତାଙ୍କ ଘରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ।

ତେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କୁହନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ସେ କ୍ଷୀରରେ ପାଣି ନ ମିଶାଇବେ ତେବେ ସେ ବିକ୍ରୟରେ କ୍ଷତି ସହିବେ । କ୍ଷତିର ଭରଣା କରିବାକୁ ଯାଇ ସେ କ୍ଷୀରରେ ପାଣି ମିଶାନ୍ତି । ଡକ୍ଟର ଅମିତ ଗୌଡ଼ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରାଯାଉଛି । ହେଲେ ପତ୍ନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ କ୍ଷୀରରେ ପାଣି ମିଶ୍ରଣ ବନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଫେରିବେ । ତେବେ ପରାମର୍ଶଦାତା ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାସୁଝା ପାଇଁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.