ପୁଣି କମିଲା ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍‌ ଦର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଆଜିର ଦାମ୍‌

ଆଜି ରାଜ୍ୟ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ ପେଟ୍ରୋଲରେ ୧୩ ରୁ ୧୫ ପଇସା କମ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲରେ ୧୮ ରୁ ୨୦ ପଇସା କମ କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୩୦ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ୮.୩୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ବଜାରରେ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୭୩.୫୬ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିଲା।

ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରମୁଖ ସହରମାନଙ୍କରେ ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ୍ ଦର କ’ଣ ରହିଛି:

IOCL ରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ବଜାରରେ ଲିଟର ପିଛା ଡିଜେଲ୍ ଦର ୭୨.୩୭ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍ ୮୧.୪୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ସେହିଭଳି କୋଲକାତାରେ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୭୫.୮୭ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୮୨.୯୨ ଟଙ୍କା ମୁମ୍ବାଇରେ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୭୮.୮୫ଟଙ୍କା ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍ ୮୮. ୦୭ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୭୭.୭୩ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍ ୮୪.୪୪ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

diesel petrol price hikeଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସହରରେ କେତେ ରହିଛି ଦାମ୍ ?

ଆପଣ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଏସଏମଏସ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣିପାରିବେ | ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଓଏଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କୁ RSP ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସିଟି କୋଡ୍ ଲେଖି ଏହାକୁ 9224992249 ନମ୍ବରକୁ ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ସହର ପାଇଁ କୋଡ୍ ଅଲଗା ରହିଛି, ଯାହାକୁ ଆପଣ IOCL ୱେବସାଇଟରୁ ପାଇ ପାରିବେ |

ପ୍ରତିଦିନ ଛଅଟା ବେଳେ ବଦଳିଯାଏ ମୂଲ୍ୟ 

ସୂଚନା ମୁତାବକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ସକାଳ ୬ଟା ରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ୍ ଦାମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ। ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି, ଡିଲର କମିଶନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଯୋଡିବା ପରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୁଏ | ବୈଦେଶିକ ମୂଲ୍ୟ ସହିତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ମୂଲ୍ୟ କ’ଣ ତାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ବଦଳିଥାଏ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.