ଟିମର ଲୋଗୋକୁ ନେଇ ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ସଂଘର୍ଷ କଲେ IPLର ଦୁଇ ‘ରୟାଲ ଟିମ’, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବିବାଦ

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ର 2020 ସିଜନର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଲିଗର ଦୁଇଟି ରୟାଲ୍ ଟିମ ଅର୍ଥାତ୍ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଲୋଗୋର ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ନିଜ ଭିତରେ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଲଢେଇ କୌଣସି କୋର୍ଟ-କୋର୍ଟରେ ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ , ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ସଠିକ୍ ଲୋଗୋ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି । ଏହା ପରେ RCB ମଧ୍ୟ ଏହାର ଜବାବ ରଖିଥିଲା ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ସେମାନେ RRର ପୁରୁଣା ଲୋଗୋ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଆରସିବି ଟ୍ୱିଟରରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇଛି । ବାସ୍ତବରେ, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଟୁଇଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ମ୍ୟାଚର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ମ୍ୟାଚ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ।


ଏଥିରେ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଆରସିବିର ଲୋଗୋ ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଲୋଗୋ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବଦଳୁଥିଲା। ଏହି ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ RCB ତାର ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ “ଆପଣ କେଉଁ ଦଳ ସହିତ RCBର ମୁକାବିଲା ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ?” ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ଟୁଇଟର ଜବାବ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ତାର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଟ୍ରୋଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ଏବଂ “ସେମାନେ ଭୁଲ ଲୋଗୋ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲା” ।


ଏହାପରେ ବିଳମ୍ବ ନକରି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ଆରସିବି ଉପଯୁକ୍ତ ଜବାବ ଦେଇଥିଲା । ଆରସିବି ସେହି ଲୋଗୋ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା, ଯାହା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ହେଲମେଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଯଦିଓ RCBର ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଥିବା ଲୋଗୋର ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଥିବାବେଳେ ସାମସନଙ୍କ ହେଲମେଟରେ ଥିବା ଲୋଗୋ ପିଙ୍କ କଲର ଅଟେ । ନୀଳ ରଙ୍ଗର ଲୋଗୋ RCB ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲା ‘ଆପଣ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଲୋଗୋ ଠିକ୍ ନୁହେଁ ?’

ଏହି ଦୁଇ ଦଳର ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମେ 3 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଆବୁଧାବିରେ ଖେଳିବେ ଏବଂ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ 17 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଦୁବାଇରେ ହେବ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଅପରାହ୍ନରେ ଖେଳାଯିବ । ୟୁଏଇ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଅପରାହ୍ନ 2 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା 3:30 ହୋଇଥିବ ।

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.