ମା’ର ମମତା ଏମିତି, ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବି ଛାଡି ପାରୁନି ମୋହ : ଭିଡିଓ ଦେଖି ଲୋକଙ୍କ ଆଖି ଛଳ ଛଳ ହୋଇଗଲା

ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମା ନିଜ ପିଲାକୁ ନିଜ ଜୀବନ ଠାରୁ ବି ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଅନେକ ଥର ଆମେ ବନ୍ୟ ଜଗତରେ କିଛି ସମାନ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ ଯାହା ପ୍ରମାଣ କରେ ଯେ ପଶୁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ମଣିଷ ପରି ସମାନ ପ୍ରକୃତି ଅଛି । ଆଜିକାଲି ଏପରି ହୃଦୟବିଦାରକ ଭିଡି଼ଓ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ହାତୀ ନିଜ ସନ୍ତାନର ଶବ ଶୁଣ୍ଢରେ ଧରି ବୁଲୁଛି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଝରି ଆସିବ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଯେ ଗୋଟିଏ ହାତୀ ନିଜ ଛୋଟ ପିଲାକୁ ଶୁଣ୍ଢରେ ନେଇଯାଉଛି। ଏହି ଭିଡିଓର କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏକ ହାତୀ ମା ନିଜ ମୃତ ସନ୍ତାନକୁ ନେଇ ଯାଉଛି । ଏହିପରି ମା ହାତୀଟି ନିଜ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଏକ ଉପାୟ ବୋଲି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।ବାସ୍ତବରେ, ଅନେକ ପ୍ରାଣୀ ଏହି ଉପାୟରେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରକାଶ କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।

 

ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ହେବା ମାତ୍ରେ ଲୋକମାନେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଗଲେ। ଏହା ପରେ ଲୋକମାନେ ଭିଡିଓରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ। ଜଣେ ୟୁଜର୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ମଣିଷ ହେଉ କି ପଶୁ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଣିଷମାନେ ପଶୁମାନଙ୍କର ଏପରି ଆଚରଣକୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଭୁଲ ବୁଝନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଏକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଲୁଚି ରହିଥାଏ |

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ @ ScienceIsNewଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରାଯାଇଛି । ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଭିଡିଓରେ ହାତୀର ଦୁଃଖ ଦେଖି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରୟାତଃ ଏହିପରି ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଘୁରିବୁଲିଥାଏ , ଯେଉଁଥିରେ ଏହା ଦେଖାଯାଏ ଯେ ପଶୁମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଣିଷ ପରି ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ କେହି ସେମାନଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.