ଯୁବକଙ୍କ ନିଆରା ପ୍ରୟାସ, ଗୋଟିଏ ଚକରେ ଚାଲୁଛି ସାଇକେଲ୍‌

ଯେତେବେଳେ ଇନୋଭେସନ୍‌ କଥା ଆସେ, ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉଦ୍ଭାବନ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ତା’ପରେ ଏହି ଜୁଗାଡରେ ଲାଗିଯାଆନ୍ତି । ପରେ ତାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଆଜିକାଲି ଏକ ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାଇକେଲ ଚଳାଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ଇନୋଭେସନ୍‌ କଥା ଆସେ, ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉଦ୍ଭାବନ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ତା’ପରେ ଏହି ଜୁଗାଡରେ ଲାଗିଯାଆନ୍ତି । ପରେ ତାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଆଜିକାଲି ଏକ ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାଇକେଲ ଚଳାଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

ଆପଣ କହିବେ ସାଇକେଲ ଚଲାଇବାରେ କ’ଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ? ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ସାଇକେଲ୍ ନୁହେଁ, ଏହା କେବଳ ଗୋଟିଏ ଚକରେ ତିଆରି ସାଇକେଲ୍ । ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ସେହି ଟାୟାର ଉପରେ ଥିବା ସିଟ୍ ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି । ଏହି ସାଇକେଲ୍‌ ଅନ୍ୟ ସାଇକେଲ ତୁଳନାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର । କାରଣ ଏହି ସାଇକେଲରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଚକ ଅଛି ସେହି ସାଇକେଲରେ ବ୍ୟାଗ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଧରି ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରାୟତଃ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟ @ ୱାର୍ଲଡ୍ରିଡ୍ରେଣ୍ଡରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସାଇକେଲ ଚଳାଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by İbrahim Yürük (@worldridertrend)

ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସାଇକେଲରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଟାୟାର ଏବଂ ଏଥିରେ ଏକ ସିଟ୍ ଲଗାଯାଇଛି । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଲମେଟ ଏବଂ ସାଇକେଲ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି । ସେ ସମାନ ସାଇକେଲରେ ଅନେକ ସାମଗ୍ରୀ ଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ପାଣି ବୋତଲ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାରେ ରଖାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ପଛରେ ଏକ ବ୍ୟାଗ ଟଙ୍ଗାଯାଇଛି । ସେ ଖୋଲା ରାସ୍ତାରେ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସାଇକେଲ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ସନ୍ତୁଳନ ଆବଶ୍ୟକ । ତଥାପି, ଯଦି ସେ ଏହି ସାଇକେଲରୁ ଖସି ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆଘାତ ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ହେବ କାରଣ ସନ୍ତୁଳନ ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ।

ସାଇକେଲର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓଟି ୨୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖି ସାରିଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ନିଜର ମତାମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଇଡ୍ ପ୍ରାଟ, ଯିଏ ଜଣେ ବ୍ରିଟିଶ ବ୍ୟକ୍ତି । ସେ ଏକ ଚକିଆ ସାଇକେଲରେ ବିଶ୍ୱ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ସେ ଏହି ସାଇକେଲରେ ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.