ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର ନପଢ଼ି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଦେଉଥିଲେ ନମ୍ବର, ରିଲ୍ସ କରିବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା

ଆଜିର ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ବ୍ୟବହାର ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ହୋଇଗଲାଣି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍‌ ସକ୍ରିୟ ରହୁଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଲୋକମାନେ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି, ଭାଇରାଲ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି । ଲୋକମାନେ ଏପରି ବିଷୟବସ୍ତୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଯାହାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଲୋକ ଦେଖନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଏହା ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖିଥାଆନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଅଧିକ ରୋଜଗାର ହୋଇଥାଏ । ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବା ପାଇଁ ଅଜବ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

ନିକଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମଡିଆରେ ବେଶ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ବିହାରର ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଭାଇରାଲ ହେବା ସହିତ ସମାନ ଆବେଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଏପରି ବିଷୟବସ୍ତୁ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହା ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ଭୁଲ ଉପାୟରେ ହୋଇଥିଲା । ଫଳାଫଳ ଏପରି ହେଲା ଯେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜଣକ କେବେ କଳ୍ପନା କରିନଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ, ପରୀକ୍ଷାର ଉତ୍ତର ସିଟ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ସମୟରେ ଏହି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜଣକ ଗୋଟିଏ ରିଲ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏହି ରିଲ୍ସରେ ଏପରି କିଛି ଦେଖିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ପୁରା କଥା ।

ଏହି ମାମଲା ବିହାରରୁ ଆସିଛି । ପାଟଲିପୁତ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷାର ଉତ୍ତର ସିଟ୍ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କଥା ଯେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜଣକ ଉତ୍ତର ନପଢ଼ି ନକଲ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ମାର୍କ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା ।
ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ମାତ୍ରେ ଲୋକେ ଏହା ଦେଖି ବହୁତ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଲୋକମାନେ ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜଣକ ଉତ୍ତର ପଢ଼ୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଏହିପରି ଯଦି ଖାତା ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କିପରି ସ୍ଥିର ହେବ ? ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ଶିକ୍ଷକ ଏହିପରି କପି ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ଖାତା ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.