ଜେଲର ରୁଟି ଓ ଡାଲି ଅର୍ଡର କରି ଖାଉଛନ୍ତି ନେତା; କହୁଛନ୍ତି ଜେଲ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ଦୂର ହେବ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ

ଜେଲରେ ଥିବା VVIP ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଘରୁ ଖାଦ୍ୟ ଆଣିବା କଥା ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ଯେ ଜେଲରୁ ଖାଦ୍ୟ ନେଇ ଘରେ ବସି ଖାଉଥିବାର । ଏହି କଥା ଆପଣଙ୍କୁ ନିହାତି ଭାବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିବା କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ। ଜେଲ ଦଣ୍ଡରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଲୋକ ଜେଲର ରୁଟି ଖାଉଛନ୍ତି। ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସହ କିଛି ରାଜନେତା ମଧ୍ୟ ରାଶିଫଳରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଥିବା କହି ଜେଲରୁ ରୁଟି ମାଗି ଖାଉଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ରାଶିରେ ଯାହା ଲେଖା ହୋଇଛି, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜୀବନରେ ଘଟେ। ଯଦି କାହାର ରାଶିଫଳରେ ଜେଲ ଯିବାର ଦୋଷ ଥାଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମନରେ ଜେଲ ଯିବାର ଭୟ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଜେଲ୍ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଏବଂ ଜେଲର ଟ୍ୟାପ୍ ପାଣି ପିଇବା । ଏହି ସମାଧାନ ସହଜ ଅଟେ। ସେଥିପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

ନିକଟରେ ସାହାରନପୁରର ଜଣେ ନେତାଙ୍କୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଜେଲର ତ୍ରୁଟି ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।ଏହା ପରେ ସେ ରାଶିଫଳ ତ୍ରୁଟିକୁ ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ଜେଲ ଯିବାର ଭୟ ତାଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଜେଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜେଲକୁ ନ ଯିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜେଲରେ ତିଆରି ମସୁର ଡାଲି ଏବଂ ରୁଟି ପ୍ୟାକ୍ କରିଥିଲେ। ଲୋକମାନେ ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ଜିନିଷ ରାଜନୈତିକ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଲା ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଅମିତ ଚତୁରର୍ବେଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ରାଶିରେ କିଛି ଜେଲର ତ୍ରୁଟି ଥାଏ, ତେବେ କିଛି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ଏହାର ପ୍ରଭାବ ହ୍ରାସ କରାଯାଇପାରେ। ଜେଲରୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା, ଜେଲରୁ ପାଣି ପିଇବା , ଲକ୍ ଅପ୍ କିମ୍ବା ଜେଲରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବିତାଇବା, ଜେଲର ଏଣ୍ଟ୍ରି ରେଜିଷ୍ଟରରେ ନାମ ଲେଖିବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ରୁଟିର ପ୍ରଭାବ ଶେଷ ହୁଏ ନାହିଁ । ରାଶିଫଳର ଜେଲର ତ୍ରୁଟି ଦର୍ଶାଇ କିଛି ଲୋକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଅନୁରୋଧରେ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଏ । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମସୁର ଡାଲି ଏବଂ ରୁଟି ପାଇଁ ଜଣେ ନେତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକ୍ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ପଠାଗଲା।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.