ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଭାବ ଦୂର କରେ ଏହି ଚମତ୍କାରୀ ରତ୍ନ, ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଥିଲେ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ଯେ କେବେବି ଆର୍ଥିକ ଭାବେ କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା ନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବଦା ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁ। କିନ୍ତୁ ବେବେ ଏମିତି ହୁଏ ଅନେକ ଥର, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ପାଖରେ ରୁହେ ନାହିଁ ଓ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଏ। ତେବେ ଏହି ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କିଛି ରତ୍ନ ଧାରଣ କରିବା ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି। ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କିଛି ରତ୍ନ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି, ଯାହାକୁ ପିନ୍ଧିଲେ ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିବ।

୧. ଗୋଲ୍ଡେନ ଜେମ୍:

ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ନଷ୍ଟ ହୁଏ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହୁଏ ସେତେବେଳେ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ରତ୍ନ ବା ଗୋଲ୍ଡ ଜେମ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହାକୁ ଧାରଣ କଲେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଦିନ ବଦଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରେ ଟଙ୍କାର ଅସୁବିଧା ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ରତ୍ନ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ରତ୍ନ ଧନ ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

୨. ଗ୍ରୀନ ଜେଡ୍ ଷ୍ଟୋନ:

ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସୁଦୃଢ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଗ୍ରୀନ ଜେଡ୍ ପଥର ପିନ୍ଧିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ । କୁହାଯାଏ ଯେ ଜେଡ ଷ୍ଟୋନ୍ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇଁ ଜେଡ ପଥର ମଧ୍ୟ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

୩. ଟାଇଗର ରତ୍ନ:
ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଟାଇଗର ରତ୍ନକୁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଫଳପ୍ରଦ ରତ୍ନ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ରତ୍ନକୁ ଟାଇଗର ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଟାଇଗର ରତ୍ନ ପିନ୍ଧିଲେ ନହେଉଥିବା ସମସ୍ତ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ।

୪. ମାକଶିକ୍ ରତ୍ନ:
ମାକଶିକ୍ ରତ୍ନ ହେଉଛି ଏକ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ, ଯାହା ଗନ୍ଧକରୁ ଗଠିତ। କୁହାଯାଏ ଏହା ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଟଙ୍କା ରୋଜଗାରର ନୂଆ ଉପାୟ ଆସିଥାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହି ପଥରଟି କାଚ ଭଳି ଚମକପୂର୍ଣ୍ଣ । ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପଥର ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ାଇ ଥାଏ।

୫. ସବୁଜ ଆଭେଣ୍ଟୁରାଇନ୍:

ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହି ପଥର ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ରତ୍ନ ଧନକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ ଏବଂ ରୋଜଗାରର ନୂତନ ଉପାୟ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରେ । ତେବେ ଏହି ସବୁ ରତ୍ନକୁ ଆପଣ ଧାରଣ କରି ପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଏହା ସହିତ ପରିଶ୍ରମ ମଧ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.