ପେନ୍‌ସନ୍‌ ପାଇବା ପାଇଁ ମୃତଦେହକୁ ନେଇ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ୨ ବ୍ୟକ୍ତି, ପୋଲ୍ ଖୋଲିଲା ପରେ ହେଲା ଏମିତି

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅର୍ଥ ଲୋଭରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିପାରେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଆପଣ ଶୁଣିବା ପରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କହିବେ ଯେ ପଇସା ପାଇଁ ମଣିଷ କେତେ ହୀନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରିପାରେ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଦୁଇଜଣ ଲୋକ କିଛି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ଜଣେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରକୁ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ବସାଇ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ପେନ୍‌ସନ୍‌ ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶର ସରକାରଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ନିୟମ ରହିଛି। ଅନେକ ଦେଶରେ ଏକ ନିୟମ ଅଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ପେନସନଭୋଗୀମାନେ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଉଠାଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଏହିପରି ଗୋଟିଏ ଦେଶ ହେଉଛି ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ । ଏଠାରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।ଦୁଇ ଜଣ ଲୋକ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଲୋଭି ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ପେନସନ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଏପରି ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆୟରଲାଣ୍ଡର ଡାକଘର ନିକଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯିଏ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ସାପ୍ତାହିକ ପେନ୍ସନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେଠାରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ପେନସନ୍ ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଲେ । ସେତେବେଳେ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରେ ୨ ଜଣ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରକୁ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ବସାଇ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରାୟ ଜୀବନ୍ତ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିଲେ । ଡାକଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦେଖାଇଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ଯେତେବେଳେ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ୍‌ର ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ଏହି ସବୁକୁ ସନ୍ଦେହଜନକ ମନେ କଲେ ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପୋଲ୍ ଖୋଲି ଯାଇଥିଲା । ପରେ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାହା ବିଷୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ କିଛି ଜଣା ପଡିନାହିଁ ସେ ମୃତକ ଜଣଙ୍କ କିଏ ଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରି କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି କି ସେମାନେ ଫ୍ରଡ ଥିଲେ ବୋଧ ହୁଏ ଡକାୟତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.