ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ସଠିକ୍ ବ୍ୟବହାର, ନଚେତ୍ ହୋଇପାରେ ଅସୁବିଧା

ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ଗଛ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଘରେ ଲଗାଇଲେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ତାହା ଭଲ ହୋଇଥାଏ। ଏମିତିକି ସେଗୁଡିକୁ ସୁଖର କାରଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସେହି ଗଛ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ତେବେ ଏହି ବୃକ୍ଷକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ସମୟରେ ଏହି କିଛି ନିୟମ ମାନିବା ଉଚିତ୍। ନଚେତ୍ ହଇରାଣ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଭୁଲ ଉପାୟରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ।

ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ସଠିକ୍ ଉପାୟରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅର୍ଥ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଘରେ ଭୁଲ ଉପାୟରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇଲେ ଏହା ଜୀବନରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ କରିବାବେଳେ କେଉଁ ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଟଙ୍କା ଚିନ୍ତାକୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ଏବଂ ପରିବାର ଉପରେ ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ଦେଖା ଯାଇପାରେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଏକ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖିବା ଶୁଭ ଅଟେ।

ଏହି ଉଦ୍ଭିଦର ବଢୁଥିବା ହେତୁ ସବୁଜ ପତ୍ର ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶୁଭଫଳ ଆଣିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଶୁଖିଯାଏ ତେବେ ଏହା ଅଶୁଭ ହୋଇ ଥାଏ। ତେଣୁ, ଏହି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଶୁଖିଲା ପତ୍ରକୁ କାଢି ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଭଲ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଯଦି ମନି ଗଛର ପତ୍ର ଭୂମିରେ ବ୍ୟାପିଛି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ସୂତା ସହିତ ବାନ୍ଧି କାନ୍ଥରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ପତ୍ର ଭୂମିରେ ପଡ଼ି ରହିଲେ ଏହା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଅନେକ ଲୋକ ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ଘର ବାହାରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖନ୍ତି, ଯାହା ଭୁଲ ଅଟେ। ଭସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ସବୁବେଳେ ଘର ଭିତରେ ରଖିବା ଉଚିତ, ଏହାକୁ ଘର ବାହାରେ ରଖିବା ଶୁଭ ନୁହେଁ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଉଦ୍ଭିଦ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଯାହା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତିର ପ୍ରତୀକ ଅଟେ। ତେଣୁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଉପହାର ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.