ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଏହି ଆଓ୍ଵାର୍ଡ ଜିତିଲେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ୍‌ ଫଣ୍ଡକୁ ପ୍ରଦାନ କଲେ ସମସ୍ତ ରାଶି

ଟେନିସ୍‌ ତାରକା ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କୁ ଗତ ସୋମବାର ଦିନ କୋର୍ଟ ପୋଷ୍ଟ ମାତୃତ୍ୱରେ ସଫଳ ପୁନରାଗମନ ପାଇଁ ଫେଡ କପ ହାର୍ଟ ଆଓ୍ଵାର୍ଡ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ମହିଳା। ସାନିଆ ଚଳିତ ବର୍ଷ ତିନି କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ଗ୍ରୁପ ୧ର ନୋମିନି ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୧୬,୯୮୫ କଳାକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୦,୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଏସିୟା/ଓସିନିୟା ଜୋଦନ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଫେଡ କପ ହାର୍ଟ ଆଓ୍ଵାର୍ଡ ବିଜେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନଲାଇନ ଭୋଟିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ନିର୍ଦ୍ଦାରିତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ଗତ ୧ ମେ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଚାଲିଥିଲା। ଏଥିରେ ସାନିଆଙ୍କ ସମୁଦାୟ ଭୋଟର ୬୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ସେୟାର ଫେଡ କପ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାରଙ୍କ ବୈଶ୍ୱିକ ଲୋକପ୍ରିୟତାର ପ୍ରମାଣ।

Sania-Mirzaଏହି ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ନେଇ ସାନିଆ କହିଛନ୍ତି, ‘ମତେ ଏହି ପୁରସ୍କାରରେ ମିଳିଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ମୁଁ ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଣ୍ଡରେ ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। କାରଣ ବିଶ୍ୱ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘଡିସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଗତି କରୁଛି। ’

saniaସୂଚନା ମୁତବାକ ପେଡ କପ ହାର୍ଟ ଆଓ୍ଵାର୍ଡ ଏକ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟେନିସ ମହାସଂଘ(ITF)ର ଆତ୍ମବଳ, ଯାହାକୁ ଗତ ୨୦୦୯ରେ ନିଜ ଦେଶରେ ପ୍ରୀତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ପାଇଁ ସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ଅଦାଲତରେ ଅସାଧାରଣ ସାହାସ ଦେଖାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାର ଆଦେଶ ପାଇଁ ଉତ୍କ୍‍ୃଷ୍ଠ ପ୍ରତିବନ୍ଧତା ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିଥାନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.