ଆସନ୍ତାକାଲି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏମ୍‌ପାୱାର୍ଡ କମିଟିର ୪ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ OMBADC ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗର କରିବେ ତଦାରଖ

ରାଜ୍ୟର ଖଣିଜ ବହୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା କିପରି ଭାବେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି। ତାର ହିସାବ ନେବାକୁ ଆସନ୍ତାକାଲି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏମ୍‌ପାୱାର୍ଡ କମିଟି, ସିଇସିର ୪ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏମ୍‌ପାୱାର୍ଡ କମିଟି। ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ OMBADC ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗର ତଦାରଖ କରିବେ। ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗର ଅନ ଦ ସ୍ପଟ୍‌ ଭେରିଫିକେସନ ହେବ। ସିଇସି ସଦସ୍ୟ କେନ୍ଦୁଝର ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ କରିବେ। ୪ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ରେ ରହିବେ ସିଇସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପି.ଭି.ଜୟକ୍ରିଷ୍ଣା ଓ ମହେନ୍ଦ୍ର ବ୍ୟାସଙ୍କ ସହ ସଦସ୍ୟ ସଚିବ ଅମରନାଥ ସେଠୀ ଓ ସଦସ୍ୟ ଏସ୍‌.କେ. ପଟ୍ଟନାୟକ। OMBADରେ ପ୍ରାୟ ୧୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଓମ୍ବାଡ୍‌ସି ଏକ ଏସ୍‌ପିଭି। ବେଆଇନ ଖଣି ଖନନ ନେଇ ଲିଜଧାରୀଙ୍କଠାରୁ ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା କ୍ଷତିପୂରଣ ଟଙ୍କା ଓମ୍ବାଡ୍‌ସିରେ ରଖାଯାଇଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବକ ଏହିସବୁ ଟଙ୍କା ଖଣିଜ ବହୁଳ ଜିଲ୍ଲା କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୂରଭଂଜ, ଅନୁଗୁଳ, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଯାଜପୁର, ଝାରସୁଗୁଡା, କୋରାପୁଟ, ରାୟଗଡ଼ା ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। … ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଓମ୍ବାଡ୍‌ସି ଟଙ୍କାରେ ଖଣିଜ ବହୁଳ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ପାଇପ ଯୋଗେ ଜଳ ଯୋଗାଣ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି।.

 
KnewsOdisha ଏବେ WhatsApp ରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ । ଦେଶ ବିଦେଶର ତାଜା ଖବର ପାଇଁ ଆମକୁ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ।
 
Leave A Reply

Your email address will not be published.