ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ କିଣିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ଥିଲେ, କିଣନ୍ତୁ ଏହି 5G ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍

ଭାରତରେ 5G ନେଟୱାର୍କର ଲଞ୍ଚିଂ କେବେ ହେବ ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ। ଏମିତିକି ଏହାର ପାଇଁ କୌଣସି ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରାଯାଇ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରତି ମାସରେ ଲଗାତାର 5G ଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ 5G ଫୋନ୍ ପ୍ରାୟ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ୧୫ ହଜାରରୁ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ 5G ଫୋନ୍ ପାଇବେ।

ଭାରତରେ ପୋକୋ M4 5G ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି, ଯାହାର ଆରମ୍ଭ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୧୨ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା। ଏହି ମୂଲ୍ୟରେ ଥିବା ଫୋନର 4 GB RAM 64 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ପ୍ରକାର ରହିଛି। ଆପଣ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨ ହଜାରରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ତଳେ ପାଞ୍ଚଟି ସର୍ବୋତ୍ତମ 5G ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କିଣି ପାରିବେ।

POCO M4 5G :
ପୋକୋ M4 5G ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା 5G ଫୋନ୍ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ପୋକୋ M4 5G ର 6 GB RAM ସହିତ 64 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ର ମୂଲ୍ୟ ରହିଛି ୧୨ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା। ଏଥି ସହିତ, 6 GB RAM ସହିତ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଥିବା ଫୋନ ମୂଲ୍ୟ ୧୪ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା।

ଡୁଆଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ଏବଂ ମିଡିଆ ଟେକ୍ ଡାଇମେନସିଟି 700 ପ୍ରୋସେସର୍ ସହିତ ଭାରତରେ ପୋକୋ M4 5G ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ପୋକୋ M4 5G ସହିତ 7 5G ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଫୋନରେ UFS 2.2 ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 6 GB RAM ସହିତ ଟର୍ବୋ RAM ଅଛି, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ RAM କୁ 2 GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ। ହାଇପୋଟିକ୍ ସ୍ଵିର୍ଲ ଡିଜାଇନ୍ ପୋକୋ M4 5G ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ୱାଟରପ୍ରୁଫ୍ ପାଇଁ ଫୋନ୍ IP52 ରେଟିଂ ପାଇଛି।

iQoo Z6 5G :

phone
picture credit – amarujala

ଏହା ପରେ ଆସୁଛି iQoo Z6 5G ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍।4 GB RAM ଏବଂ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ iQoo Z6 5G ର ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୧୫ ହଜାର ୪୯୯ ଟଙ୍କା। ଏଥି ସହିତ, 6 GB RAM ସହିତ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଥିବା ଫୋନ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୬ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ 8 GB RAM ସହିତ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୭ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା। iQoo Z6 5G ରେ 120Hz ରିଫ୍ରେସ୍ ରେଟ୍ ଏହାର ଡିସ୍ପ୍ଲେ ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, iQoo ର ଏହି ଫୋନରେ ଏକ ୫ ଲେୟାର କୁଲିଂ ସିଷ୍ଟମ୍ ଅଛି ଯାହା ଫୋନକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖେ।

ଏହି ଫୋନରେ ତିନୋଟି ପଛ କ୍ୟାମେରା ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାଥମିକ ଲେନ୍ସ ହେଉଛି 50 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ସାମସଙ୍ଗ ISOCELL JN1 ସେନସର, ଯାହାର ଆପେଚର f / 1.8 ଅଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଲେନ୍ସ ହେଉଛି 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ମାକ୍ରୋ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଲେନ୍ସ ହେଉଛି 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ବୋକେ। ତେବେ ବୋକେ ମୋଡ୍ କେବଳ 6 GB ଏବଂ 8 GB RAM ସହିତ ମଡେଲରେ ଉପଲବ୍ଧ ।

Moto G71 5G :

ମୋଟୋ G71 5G ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୭ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ। ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 695 ସଞ୍ଚାଳକକୁ ମୋଟୋ G71 5G ସହିତ ଦିଆଯାଇଛି । 30K ଟର୍ବୋ ପାୱାର ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ ପାଇଁ ମୋଟୋ G71 5G 5000mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ୟାକ୍ କରେ। କ୍ୟାମେରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ମୋଟୋ G71 5G ର ତିନୋଟି ପଛ କ୍ୟାମେରା ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାଥମିକ ଲେନ୍ସ 50 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ କ୍ୱାଡ ପିକ୍ସେଲ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପାଇଁ ସପୋର୍ଟ ଅଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଲେନ୍ସ ହେଉଛି 8 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଅଲ୍ଟ୍ରା ୱାଇଡ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଲେନ୍ସ ହେଉଛି 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ମାକ୍ରୋ ସେନ୍ସର। ଆଗରେ ସେଲଫି ପାଇଁ 16 ମେଗାପିକ୍ସେଲ କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି।

Samsung Galaxy M33 5G :

120Hz ରିଫ୍ରେସ୍ ରେଟ୍ ସହିତ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M33 5G ମାର୍କେଟକୁ ଆସିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M33 5G ର 5nm ଅକ୍ଟା-କୋର Exynos ସଞ୍ଚାଳକ ଅଛି। ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M33 5G 8 GB RAM ଏବଂ 128 GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ପାଇବ। ଏହି ଫୋନରେ ଚାରୋଟି ବ୍ୟାକ୍ କ୍ୟାମେରା ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାଥମିକ ଲେନ୍ସ 50 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ରହିଛି। ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M33 5G ର 6 GB RAM ଏବଂ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୯ ହଜାର ୪ ୯୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ କ୍ରୟ କରାଯାଇପାରିବ।

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G :
OnePlus Nord CE 2 Lite 5G ହେଉଛି ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା କମ୍ପାନୀର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଫୋନ୍। OnePlus Nord CE 2 Lite 5G ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 695 ପ୍ରୋସେସର ଏବଂ 120Hz ରିଫ୍ରେସ ରେଟ୍ ସହ ଏହାକୁ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି । OnePlus Nord CE 2 Lite 5G ରେ AI ସପୋର୍ଟ ସହିତ ତିନୋଟି ପଛ କ୍ୟାମେରା ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାଥମିକ ଲେନ୍ସ 64 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ରହିଛି।

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G ର 6 GB RAM ସହିତ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ର ଥିବା ଭାରିଆଣ୍ଟ ମୂଲ୍ୟ ରହିଛି ୧୯ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା। ଏଥି ସହିତ, 8 GB RAM ସହିତ 128 GB ର ମୂଲ୍ୟ ରହିଛି ୨୧ ହଜାର ୯୯୯ ଟଙ୍କା। ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସବୁ ଫୋନ୍ ୧୨ ରୁ ୨୦ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ କିଣି ପରିବେ ବେଷ୍ଟ ଫିଚର୍ ସହିତ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.