Meta ଲଞ୍ଚ କଲା Meta Pay, ବର୍ତ୍ତମାନ ମେଟାଭର୍ସରେ କରି ପାରିବେ ପେମେଣ୍ଟ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ଚାହିଦା ରହିଛି ଅନଲାଇନ୍ ଟ୍ରାନଜାକ୍ସନର। ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବେ ସେଠି ଏହି ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ କରାଯାଉଛି। ଫୋନ୍ ପେ, ଗୁଗଲ ପେ, Pay TM ରେ ସର୍ବାଧିକ ପେମେଣ୍ଟ ହେଉଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ଯାଇଛି ଆଉ ଏକ ପେମେଣ୍ଟ ଆପ୍।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ କରିପାରିବେ ମେଟା ପେ। ଅର୍ଥାତ ମେଟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ୱାଲେଟ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ଯାହା ଏକ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦେୟ ମୋଡ୍। ମେଟାର ଏହି ପେମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମର ନାମ ହେଉଛି ମେଟା ପେ, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ମେଟାଭର୍ସ ବ୍ୟତୀତ ସାଧାରଣ ଦେୟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା କିପରି ହେବ। ମେଟା ପେ ହେଉଛି ଫେସବୁକ୍ ପେ ର ନୂଆ ଅବତାର। କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଫେସବୁକ୍ ପେ।

meta pay
picture credit – amar ujala

ମେଟା ପେ ବିଷୟରେ, ମେଟାର ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱେବ୍ ଜଗତରେ ମାଲିକାନା ଉପରେ ଟକ୍କର ରହିଛି। ଆଗାମୀ ସମୟରେ, ମେଟାଭର୍ସରେ ମଧ୍ୟ ସପିଂ ହେବ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏକ ଦେୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ସମୟରେ ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଏହି ମେଟା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ମେଟାଭର୍ସ ପାଇଁ ଏକ ୱାଲେଟ୍ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁବିଧା ଦେବ। ଯେଉଁଥିରୁ ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଙ୍ଗର ସୁବିଧା ଉଠାଇ ପାରିବେ।

ମେଟା ପେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକାରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଲଞ୍ଚ ହେବ। ଏହି ମାସ ଆରମ୍ଭରେ, ମେଟା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଷ୍ଟୋରୀରେ (NFT) ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ମେଟାଭର୍ସର ବର୍ଦ୍ଧିତ ରିଅଲିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସ୍ପାର୍କ ଆର୍ ବ୍ୟବହାର କରିବ। ମେଟା ନିକଟରେ ମେଟାଭର୍ସ ପାଇଁ Microsoft ଏବଂ Nvidia ଭଳି କମ୍ପାନୀ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଆପ୍ ଆସିବା ପରେ ୟୁଜର୍ସ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇବେ। ଏହା ଗୁଗଲ ପେମେଣ୍ଟ ପରି ଓ ଫୋନ୍ ପେ ପରି ହିଁ ପେ କରାଯିବ। ତେବେ ଏହା ଆସିବା ପରେ ଫେସବୁକ୍ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ବଢିଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.