ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ଆଣିଲା ଦମଦାର ନୂଆ ପ୍ଲାନ୍, କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ପାଆନ୍ତୁ ୯୦ ଜିବି ଡାଟା

ନିଜ ଡାଟା ପ୍ଲାନ୍ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ନୂଆ ନୂଆ ପ୍ଲାନ୍ ଖୋଜନ୍ତି। କାରଣ କିଛି କମ୍ପାନୀ ବେଳେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଇ ଥାଆନ୍ତି ଡାଟା ପ୍ଲାନ୍ ପାଇଁ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଯଦି ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ (VI) ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ବେଷ୍ଟ ଡାଟା ପ୍ଲାନ୍। ଏହି VI ଆଣିଛି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ବେଷ୍ଟ ଯୋଜନା, ଯେଉଁଥିରେ ୯୦ ଜିବି ଡାଟା ଦିଆଯାଏ। ଏହାର ଫାଇଦା ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯିବେ। ଏହି ଯୋଜନା ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ବିଫଳ ହେବା ପରି କୁହାଯାଉଛି।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଯୋଜନା ବିଷୟରେ। ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ୪୯୯ ଟଙ୍କା ଯୋଜନା ସହିତ ଏହାର ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ମାସିକ 90GB ଡାଟା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ପ୍ରିପେଡ୍ କିମ୍ବା ପୋଷ୍ଟପେଡ୍ ଯୋଜନା ନୁହେଁ । ଏହା ଏକ ଯୋଜନା ଯାହା MiFi ଡିଭାଇସ୍ ସହିତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ।

mifi
picture credit -Telecom Talk

ଏହା ଏକ ପୋର୍ଟେବଲ୍ MiFi ହଟସ୍ପଟ୍ ଡିଭାଇସ୍ ଯାହା ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଚାଲିବା ସମୟରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ Vi ର ଏପରି ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହା ଡିଭାଇସ୍ ସହିତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି। ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ୪୯୯ ମିଫି ଯୋଜନା। ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ 200GB ଡାଟା ରୋଲଓଭର ସହିତ 90GB ମାସିକ ଡାଟା ସହିତ ୪୯୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଏକ MiFi ଯୋଜନା ପ୍ରଦାନ କରେ। ତେବେ ଅଲଗା ଡାଟା ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଜିବି ଡାଟା ପାଇଁ 20 ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯିବ।

ଯଦି ଆପଣ ଡାଟା ପ୍ଲାନ୍ ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ଯାହା କମ୍ ଟଙ୍କାରେ ହୋଇଯିବ ତେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ। ଏହି ଯୋଜନା 399 ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଆସିଥାଏ ଏବଂ 50GB ଡାଟା ଦିଏ, ପୁଣି 200 ଜିବି ଡାଟା ରୋଲଭର ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିବି ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ 20 ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ନୂତନ MiFi ଉପଭୋକ୍ତା ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଡିଭାଇସ୍ ପାଇଁ 2,000 ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଡିଭାଇସ୍ ଡେଲିଭରି ସମୟରେ ଏହାକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଭିଆଇ କହିଛି ଯେ ଡଙ୍ଗଲ୍ 150 Mbps ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଉନଲୋଡ୍ ସ୍ପିଡ୍ ଏବଂ 50 Mbps ର ଅପଲୋଡ୍ ସ୍ପିଡ୍ କୁ ସମର୍ଥନ କରିପାରିବ। ଅବଶ୍ୟ, ସ୍ପିଡ୍ ଆପଣ ପାଇଥିବା ନେଟୱର୍କ ସଂଯୋଗ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଏହି ମିଫି ଫୁଲ୍ ଚାର୍ଜରେ ୫ ରୁ ୬ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିପାରେ । Vi MiFi ସହିତ ସମୁଦାୟ ୧୦ ଟି ୱାଇ-ଫାଇ ଏଲିଜିବୁଲ ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକ ସଂଯୋଗ ହୋଇପାରିବ।

ତେବେ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ କ୍ୟାରିୟର-ଲକ୍ ଡିଭାଇସ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଡିଭାଇସ୍ ଭିତରେ ଜିଓ ଏବଂ ଏୟାରଟେଲ୍ ସିମ୍ ଚଲାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କୁ MiFi ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କ୍ୟୁରେଟେଡ୍ ୱାଇ ପ୍ଲାନ୍ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ଡିଭାଇସ୍ ର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଯେ ଆପଣ ମୋବାଇଲ୍ ଡାଟା ନ ସାରି ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି, ଲାପଟପ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପକରଣକୁ କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ ଓ ଚଲାଇ ପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.