ମୋବାଇଲ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ବ୍ଲାକ୍ ଆଉଟ୍ ହେବାର କାରଣ କ’ଣ? ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଠିକ୍

ଅନେକ ସମୟରେ ଆମେ କିଛି ନକରିଲେ ମଧ୍ୟ ବେଳେ ବେଳେ ଫୋନ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ବ୍ଲାକ୍ ହୋଇଯାଏ । ବେଳେବେଳେ ଏହା ନିଜେ ଠିକ ହୋଇଯାଏ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହା ଠିକ ହୋଇନଥାଏ । ଏହି ସମସ୍ୟା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଫୋନରେ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଏ । ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍କ୍ରିନ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲାକ ଆଉଟ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଏଭଳି ଟିପ୍ସ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଏହାକୁ ନିଜେ ହିଁ ଠିକ୍ କରିପାରିବେ ।

ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ବ୍ଲାକଆଉଟ୍ ହେବାର ଅନେକ କାରଣ ଥାଇପାରେ ଏବଂ ଏହାକୁ କିଛି ଉପାୟରେ ଠିକ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହାର ପ୍ରଥମ କାରଣ ହେଉଛି ପୁରୁଣା ଆପ୍ସ । କିଛି ପୁରୁଣା ଆପ୍ ଫୋନର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ OS ସହିତ ଆଡ଼ଜଷ୍ଟ ହୋଇନଥାଏ, କିମ୍ବା ସେହି ଆପ୍ସଗୁଡିକର ଅନେକ କିଛି ତ୍ରୁଟି ରହିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଆପ୍ସ ଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଅସୁବିଧାରେ ପକାନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ଫୋନରେ ଥିବା ଭାଇରସ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲାକଆଉଟ୍ ହେବାର କାରଣ ହୋଇପାରେ ।

ଯଦି ଫୋନ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ବ୍ଲାକ୍ ଆଉଟ୍ ହେଉଛି ତେବେ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ ଭାଇରସ ଥାଇପାରେ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ୍ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ କାରଣ ଫୋନର ବ୍ୟାଟେରୀ ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନ ବ୍ଲାକ୍ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଫୋନ୍ ୟୁନିବଡି ସହିତ ଆସିଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସ୍କ୍ରିନ୍ ବ୍ଲାକଆଉଟ୍ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଫୋନ୍ ବାରମ୍ବାର ବ୍ଲାକ୍ ଆଉଟ୍ ହେଉଛି, ତେବେ ପ୍ରଥମେ ସେହି ଆପ୍ସଗୁଡ଼ିକୁ ଅନଇନଷ୍ଟଲ କରନ୍ତୁ ଯାହା ନିକଟରେ ଇନଷ୍ଟଲ ହୋଇଛି । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ, ଯଦି ବ୍ୟାଟେରୀ ଠିକ ନହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ଏହାର ବ୍ୟାଟେରୀ ବାହାର କରି ମଧ୍ୟ ଫୋନ୍ ବ୍ଲାକଆଉଟ୍ ଠିକ୍ କରିପାରିବେ । ତେଣୁ ଆପଣ ବ୍ୟାଟେରୀ ଠିକ ଅଛି ନା ନାହିଁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଫୋନକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.