ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି ୨୫ ଜଣ ଭାଇ ଭଉଣୀ ଓ ୬ ଯାଆଁଳା ଯୋଡି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଉ କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବିଶ୍ୱ କ୍ରୀଡାର ମହାକୁମ୍ଭ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ । ଏନେଇ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ମାନେ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଲେଣି । ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ରିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ୩୬ ଭାଇଭଉଣୀ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ମାତ୍ର ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୫ ଭାଇଭଉଣୀ ଟୋକିଓରେ ଧମାଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।ଏହି ଯୋଡି ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଟି ଯାଆଁଳା ଭାଇ ଭଉଣୀ ରହିଛନ୍ତି । ରୁଷିଆର ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ ଆରିନା ଏବଂ ୨୨ ବର୍ଷିୟା ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ୍ସରେ ପଦକ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଆଭେରିନା ଭଉଣୀଙ୍କ ଏହି ଯୋଡି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଖେଳିବେ । ଏହା ସହିତ ବ୍ରିଟେନର ୨୬ ବର୍ଷର ଭାଇ ଲୁକ ଏବଂ ପାଟଙ୍କ ଯାଆଁଳା ଯୋଡି ବକ୍ସିଂ ରିଙ୍ଗରେ ପିଚ୍ କରିବେ। ଲୁକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହା ପ୍ୟାଟ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବ୍ରିଟେନର ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ଆଦାମ ଏବଂ ସାଇମନ୍ ୟେଟସ୍ଙ୍କ ଯାଆଁଳା ଭାଇ ସାଇକେଲ ଚଳାଇଥିବାବେଳେ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ ଜେନିଫର୍ ଏବଂ ଜେସିକା ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ୍ ଜଗଲ୍ କରିବେ । ଫ୍ରାନ୍ସର ଯାଆଁଳା ଟ୍ରେମ୍ବଲ୍ ଭଉଣୀ ଲୋରା ଏବଂ ସାର୍ଲୋଟ୍ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାଗ ନେବେ ।

ଆମେରିକାର ଫୁଟବଲ ଦଳରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦୁଇ ଭଉଣୀ

ସେହିପରି ଆମେରିକାର ଫୁଟବଲ ଦଳରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଖ୍ରୀଷ୍ଟି ଏବଂ ସାମ ମେଭିସ୍ ଗଲ୍ଫ ,ନେଲି ଏବଂ ଜେସିକା

କୋର୍ଡାରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ । ଏବଂ ୱାଟର ପୋଲିଓ ଦଳରେ ମାକେଜି ଏବଂ ଆରିଆ ଫିସର ରିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ

ପଦକକୁ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି । ଖଣ୍ଡାଧାରୀ କେଲି ଏବଂ କୋର୍ଟନି ହର୍ଲି ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏକାଠି ଖେଳିବେ । ଏହି

ଯୋଡି ଭଉଣୀମାନେ ୨୦୧୨ ଲଣ୍ଡନ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ । ଭାଇ ଏରିକ ଏବଂ କଭିକା ଶୋଜୀ ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର

ପାଇଁ ଆମେରିକାର ବାସ୍କେଟବଲ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ୨୫ ମିଟର ଦ୍ରୁତ ଅଗ୍ନି ପିସ୍ତଲ ଗୁଳିରେ ଭାଇ ହେନେରୀ ଏବଂ

ଜ୍ୟାକସନ ଲେଭେରେଟ୍ ଏକାଠି ଟାର୍ଗେଟକୁ ମାରିବେ ।

ପୁଣି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ପୋର୍ଟର୍ ଏବଂ ସିଣ୍ଡି

ବ୍ରିଟେନର ଭଉଣୀ ଟିଫାନି ପୋର୍ଟର୍ ଏବଂ ସିଣ୍ଡି ସେମ୍ବର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରିଓରେ ମଧ୍ୟ କେମ୍ବର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ପୋର୍ଟର୍ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ୱିଲିୟମ୍ସ ଭଉଣୀ ଯୋଡି ଏବଂ ହାନ୍ନା ରିଲେରେ ଏକାଠି ଦୌଡ଼ିବାର ନଜର ଆସିବେ । ଏହି ଯୋଡି ୪୦୦ ମିଟରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ । ମାଥିଲଡା ଏବଂ ଚାର୍ଲୋଟ ଭଉଣୀମାନେ ରୋଇଂ ଟିମ ରେ ନିଜର ଦମ ଦେଖାଇବେ। ବ୍ରିଟେନର ହକି ଦଳରେ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ହାନ୍ନା ମାର୍ଟିନଙ୍କ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଯୋଡି ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏହା ହ୍ୟାରିଙ୍କ ତୃତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହେବ ଯେତେବେଳେ ହାନ୍ନା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବେ । ଭଉଣୀ ଏମିଲି ଏବଂ ଭାଇ ଟମ୍ ଫୋର୍ଡ ରୋଇଂରେ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବେ ।

ହକିରେ ଭାଇ ଭଉଣୀ

ତୁର୍କୀର ଆଟେସ୍ ଏବଂ ଡେନିଜ୍ ସିନାର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେବେ ।

ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀ ସାନେ ଏବଂ ଲାଇକ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ୍ସରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଭାଇ ଭଉଣୀ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ଥର୍ପେ ଏବଂ ଆଇନ୍ସଲି ଟ୍ରାଇଥଲନରେ ଖେଳିବେ ।

କ୍ରୋଏସିଆର ସିମ୍ ଏବଂ ମିହୋଭିଲ୍ ଫାଣ୍ଟେଲ୍ସ ଭାଇ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଏକାଠି ଖେଳିବେ ।

ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଆନ୍ନା ଏବଂ ଇରିନି କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଖେଳିବେ ।

ସ୍ପେନର ପୁରୁଷ ବାସ୍କେଟବଲ ଦଳରେ ପାଉ ଏବଂ ମାର୍କ ଭାଇ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏକାଠି ଖେଳିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.