କରୋନା ସମୟରେ ଭାରତରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଉଛି UBER କମ୍ପାନୀ

ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ବୁକିଂ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଉବର ଦେଶରେ 140 ଜଣ ଇଞ୍ଜିନିୟର ନିଯୁକ୍ତ କରୁଛି । ଏହା କମ୍ପାନୀର ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଭିତ୍ତିକ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଟିମର ଏକ ଅଂଶ ହେବ ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କର ଅଭିବୃଦ୍ଧି, ଯୋଗାଣ ଏବଂ ଗ୍ରାହକ ସେବା ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ଉତ୍ପାଦ ବିକାଶିତ କରିବେ ।

ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପାନୀ ଉବର ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ଓଲା ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥାଏ । କମ୍ପାନୀର ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ 600 ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି । କରୋନା ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ କମ୍ପାନୀର ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ଗ୍ରାହକ ସହାୟତା କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟାହତ ହେବା ସହିତ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଫଳସ୍ୱରୂପ, ମେ ମାସରେ କମ୍ପାନୀ ଏହାର 600 କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ତିନି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହଟାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ।

Uber vs. Taxi: What's the Difference? - TheStreet

ଉବର ନିକଟରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ “କମ୍ପାନୀ ଏହାର ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଜିସନ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଟିମ ପାଇଁ 140 ଇଞ୍ଜିନିୟର ନିଯୁକ୍ତ କରୁଛି । ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନେ ମୋଟରସାଇକେଲ ଡ୍ରାଇଭର, ଡ୍ରାଇଭର ଅଭିବୃଦ୍ଧି, ଯୋଗାଣ, ବଜାର, ଗ୍ରାହକ ସେବା, ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ, ବିପଦ ଏବଂ ଅନୁପାଳନ, ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଉତ୍ପାଦର ବିକାଶ କରିବ । କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଏହି ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଯୋଜନା ଦେଶରେ ପରିବହନ ଏବଂ ଯୋଗାଣ ସୁବିଧାକୁ ଅଧିକ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ କରାଯାଇଛି । ବିଶ୍ୱର ହଜାର ହଜାର ସହରରେ ପରିବହନର ମୁଖ୍ୟ ଲିଙ୍କ ହେବାକୁ କମ୍ପାନୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.