Odisha News

ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ ଡିଲିଟ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେଫ ରହିବ ସମସ୍ତ ଚାଟ, ବଦଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ସେଟିଙ୍ଗ

କେବେ ଆପଣ ଭାବିଛନ୍ତି କି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ ଚୋରି ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦିଏ ତାହେଲେ କଣ ହେବ ? ଏହା ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ପ୍ରଥମେ ଆମେ ଚାଟ ବିଷୟରେ ଭାବିଥାଉ । କାରଣ ଆଜିକାଲି ଚାଟିଙ୍ଗ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ସର୍ବବୃହତ ଚାଟିଙ୍ଗ ଆପ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପକୁ ଛାଡି ଗୋଟେ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ରହିବା ମଧ୍ୟ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇପଡୁଛି । କାରଣ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆମ ପାଖରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଓ ସାମାଜିକ ବାର୍ତ୍ତା ପହଂଚିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଥରେ ଭାବନ୍ତୁ ତ ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଜର ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ ତଥ୍ୟ ଏବଂ ମିଡ଼ିଆ ଫାଇଲ ଗୁଡିକ ଅଚାନକ ଭାବେ ହରାଇ ବସନ୍ତି ତାହେଲେ କଣ ହେବ ? ଝଟକା ଲାଗିଲା ନା !

WhatsApp डिलीट होने पर भी सेफ रहेंगी सारी Chats, बदल लें ये Setting

ତାହେଲେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ଘଟିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପର ‘ଚାଟ ବ୍ୟାକପ’ ଫିଚର ସହିତ ନିଜର ଡାଟାଗୁଡିକ ହରାଇବାରୁ ବଂଚିପାରନ୍ତି । ଏହି ଫିଚର ଦ୍ୱାରା ୟୁଜର ଚାଟ ହିଷ୍ଟ୍ରୀ, ଭଏସ ମେସେଜ, ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓକୁ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ବ୍ୟାକଅପ ଗୁଗଲ ଡ୍ରାଇଭରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ ହଜି ଯାଏ କିମ୍ବା କୌଣସି କାରଣରୁ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ ତାହେଲେ ଆପଣ ନିଜର ପର୍ସନାଲ ଚାଟ ଗୁଡିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ହ୍ୱାଟ୍ସଆପର ଚାଟ ହିଷ୍ଟ୍ରୀକୁ ସେଭ କରିବାକୁ ପଡିବ । ତାହେଲେ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ସେଭ କରିବେ ନିଜର ଚାଟ ହିଷ୍ଟ୍ରୀ ।

whatsapp, whatsapp feature, whatsapp setting, whatsapp updates, tech news

ଚାଟର ବ୍ୟାକଅପ ନେବା ପାଇଁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ ଓପନ କରନ୍ତୁ । ତାପରେ ମେନୁ ବଟନକୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ତାପରେ ସେଟିଂକୁ ଯାଇ ଚାଟ ସିଲେକ୍ଟ କରନ୍ତୁ । ତାପରେ ଚାଟ ଵ୍ୟାକଅପକୁ ଯାଇ ଵ୍ୟାକଅପ ବଟନକୁ ସିଲେକ୍ଟ କରନ୍ତୁ ।

ଅଟୋମେଟିକ ସେଟ କରିପାରିବେ Backup

ଏହାସହ ପଢନ୍ତୁ ଜୋମାଟୋ ଆରମ୍ଭ କରୁଛି ଷ୍ଟ୍ରିମିଙ୍ଗ ସର୍ଭିସ, ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଏବଂ ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମକୁ ଦେବ ଟକ୍କର

ଆପଣ ଏଠାରେ ଅଟୋ ଵ୍ୟାକଅପର ଫ୍ରୀକୁଏନ୍ସି ମଧ୍ୟ ସିଲେକ୍ଟ କରିପାରିବେ Daily, Weekly କିମ୍ବା monthly । ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଵ୍ୟାକଅପ କିମ୍ବା Never ଉପରେ କ୍ଲିକ କରୁଛନ୍ତି ସେହି ସମୟରେ Daily ସେଟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଗୁଗଲ ଡ୍ରାଇଭରେ ପ୍ରତିଦିନ ଡାଟା ସେଭ କରିପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ପ୍ରତିଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ୱାଇଫାଇ ଆକ୍ସେସ ମିଳୁନାହିଁ ତାହେଲେ ଆପଣ ଏହାକୁ weekly ରେ ମଧ୍ୟ ସେଟ କରିପାରିବେ । କାରଣ ବ୍ୟାକଅପରେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକ ଡାଟା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ ।

Loading...

Leave A Reply

Your email address will not be published.