କରୋନା ଟିକା ନେଲେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ମିଳୁଛି ସୁନାର ଆଭୂଷଣ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ଓ କାହିଁକି ଦିଆଯାଉଛି

ଭାରତରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ବହୁତ ଖୁବ ଜୋରରେ ବଢିଥିବାରେ ଲାଗିଛି। ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଠ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସର ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ସରକାର ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଗୁଜୁରାଟର ରାଜକୋଟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁନାର ନୋଜ୍ ପିନ ଦିଆଯାଉଛି ।

ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦେବାକୁ ଏହି ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ରାଜକୋଟରେ ସୁନା ନୋଜ୍ ପିନ ଏବଂ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ବ୍ଲେଣ୍ଡର ଦିଆଯାଉଛି । ସମୁଦାୟ ୭୫୧ ମହିଳାଙ୍କୁ ନୋଜ୍ ପିନ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ବ୍ଲେଣ୍ଡର ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପୁରୁଷଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୫୮୦ । ଏହା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦେବା ।

ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜକୋଟର ସୁନା ବୁଣାକାରୀ କମ୍ୟୁନିଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କମ୍ୟୁନିଟି ସହରର ସୋନିବଜାର କିଶୋର ସିଂହଜୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ଥାପିତ ଟିକାକରଣ ଶିବିରରେ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଉପହାର ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ସୁନା ନୋଜ୍ ପିନ ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ବ୍ଲେଣ୍ଡର ରହିଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.