ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଷୀଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ ଆନ୍ଦୋଳନ ବନ୍ଦ

ଏମଏସପି ପାଇଁ ଆଇନଗତ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ସହ ୧୦ ଦଫା ଦାବିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ । ଆସନ୍ତା ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୯ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ କୃଷକ ସଂଗଠନ ।

ଏମଏସପି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଆଇନ ଦାବି କରି ଆସନ୍ତା ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୯ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ କୃଷକ ସଂଗଠନ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଜି ଖାନେରି ସୀମାନ୍ତରେ ଚାଷୀ ସଂଗଠନର ନେତା ସରବନ ସିଂହ ପାନ୍ଧେର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ରାଲି କରିବେ ଚାଷୀ ।

ଆସନ୍ତା କାଲି କୃଷି ସଂପର୍କିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ହେବ ସେମିନାର । ୨୬ରେ ୱାର୍ଲଡ୍ ଟ୍ରେଡ୍ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରର କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରିବେ । ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନରେ ଏକାଧିକ ବୈଠକ ହେବ। ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୯ରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ହଜାର ହଜାର ଚାଷୀ ଡେରା ମାରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ଆଡ଼କୁ ମୁହଁ କରି ଛିଡ଼ା ହୋଇଛନ୍ତି ୨ ହଜାର ଟ୍ରାକ୍ଟର ।

ଏମଏସପି ପାଇଁ ଆଇନଗତ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ସହ ୧୦ ଦଫା ଦାବିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ । ଏଥିରେ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ କୃଷକ ସଂଗଠନ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ପଂଜାବ-ହରିଆଣା ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀ-ପୋଲିସ ଛକାପଂଝା ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ବାଟ ଛାଡ଼ୁନି ପୋଲିସ ।

 

 
KnewsOdisha ଏବେ WhatsApp ରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ । ଦେଶ ବିଦେଶର ତାଜା ଖବର ପାଇଁ ଆମକୁ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ।
 
Leave A Reply

Your email address will not be published.