ଆଜି ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ଭଉଣୀକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ଉପହାର, ପକେଟକୁ ବି ସୁହାଇବ

କେନ୍ୟୁଜ୍(ବ୍ୟୁରୋ): ଆଜି ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ । ଭଉଣୀଟିଏ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଭାଇ ଠାରୁ କିଛି ଗିଫ୍ଟ ବା ଉପହାର ପାଇଁ ଆଶ ରଖିଥାଏ। ଆପଣ ଯଦି ରାକ୍ଷୀ  ବାନ୍ଧିବା ପରେ  ଭଉଣୀକୁ କଣ ଉପହାର ଦେବାପାଇଁ ଚାହୁଥାନ୍ତି ତେବେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁହାଇଲା  ଭଳି ଉପହାର ବଜାରରେ କଣ ମିଳୁଛି। ଆପଣ  ଚାହିଁଲେ ଭଉଣୀର ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଉଣୀକୁ ଡ୍ରାଇଫୁଡ୍ ନହେଲେ ଚକଲେଟ ଉପହାରରେ ଦେଇପାରିବେ । ଏହା ସହିତ ଆପଣ ଆଲମଣ୍ଡର ଏକ ଛୋଟ ବାକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଉପହାର ଦେଇପାରିବେ ।

ଅନେକ ଗବେଷଣା ଅଧ୍ୟୟନରେ ମଧୁମେହ ପରିଚାଳନା, ଓଜନ ପରିଚାଳନା, ହୃଦରୋଗ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଆଲମଣ୍ଡ ଉପକାରୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ।

ସେଗୁଡିକ ଉଦ୍ଭିଦ-ଆଧାରିତ ପ୍ରୋଟିନର ଏକ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନକାରୀ ଉତ୍ସ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରଖିପାରେ । ସୁସ୍ୱାଦୁ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଆଲମଣ୍ଡକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇପାରେ – ସାଧା, ଭଜା କିମ୍ବା ସ୍ୱାଦଯୁକ୍ତ, କିମ୍ବା ଏକ ରେସିପି’ରେ ଏକ ଉପାଦାନ ଭାବରେ । ଆଞ୍ଚଳିକ ମୁଖ୍ୟ-ଡାଇଟେଟିକ୍ସ, ମେକ୍ସ ହେଲଥକେୟର- ଦିଲ୍ଲୀ, ରୀତିକା ସମଦ୍ଦାର କହିଥିଲେ, “ପର୍ବ ତଥା ବିଶେଷ ଉତ୍ସବରେ ପାରମ୍ପରିକ ଭାବରେ ଏଲମଣ୍ଡକୁ ଏକ ଶୁଭ ଉପହାର ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ।

ଆଲମଣ୍ଡ ଉପହାର ଦେବା ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପହାରର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ କାରଣ ଏହା ଉପହାର ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ଏବଂ ଚିନ୍ତାକୁ ଦର୍ଶାଇଥାଏ । ଆଲମଣ୍ଡ ପରି ଉପହାର ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ କାରଣ ସେମାନେ ନା କେବଳ ପୌଷ୍ଟକ ଏବଂ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ସ୍ନାକ୍ସ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ, ବରଂ ନିଜେ ଇସାରା ଜଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଏକ ଆଗ୍ରହର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ ଅଟେ । ତେଣୁ, ଏହି ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ମନୋଯୋଗୀ ଉପହାର ଦେବା ପାଇଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏଲମଣ୍ଡର ଏକ ବକ୍ସ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁପାରିସ କରିବି ।”

Leave A Reply

Your email address will not be published.