ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ଜାଣନ୍ତୁ ରାଶି ଅନୁସାରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିପରି କଟିବ ଦିନ

ଦିନଟି ଭଲ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଲରେ ହୋଇପାରେ । କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଉଦ୍ୟମକୁ ଭଲ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବେ । 

ମେଷ : ଆଜି ଭଲ ଦିନ ହୋଇପାରେ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନେ ସମ୍ମାନିତ କରିପାରିବେ । ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଗକୁ ନେବା ପାଇଁ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ପରୀକ୍ଷଣ କରିପାରିବେ, ଏହା ବ୍ୟବସାୟରେ ବିପୁଳ ଲାଭ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରେ । ପିଲାମାନେ କାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ବଢିପାରନ୍ତି । ଯୁବକମାନେ କୌଣସି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ବୃଷ : କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ସୃଜନାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମନକୁ ଆସିପାରେ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ କାମରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, କିଛି କାମ ଯୋଗୁ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୁସି କରିପାରନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟ ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନଲାଇନ୍ ଶିକ୍ଷା ନେବା ଉଚିତ୍, ଏହା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ଆଜି ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ କାରଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଚାକିରି ମିଳିପାରେ । ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଠିକ୍‌ ରହିବ ।

ମିଥୁନ : ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରଖିବା ଉଚିତ, ନଚେତ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିପାରେ । ଯୁବକମାନଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ଟିକେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଦିନଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭରେ ବିତିବ । ଦୋକାନରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମନ ଅଧିକ ଖୁସି ରହିବ । ପିଲାମନେ ଆଜି ପାଠ ପଢା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ହେବା ଉଚିତ ।

କର୍କଟ : ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଟିକେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍, କାରଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଷ୍ଟକ୍କୁ ଟିକେ କମ୍ ରଖିବା ଉଚିତ, ଯାହାଫଳରେ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ନାହିଁ । ଅଫିସ୍‌ରେ ଦିନଟି ଭଲରେ କଟିବ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଖୁସି ରହିବେ । ପରିବାର ସହ ଖୁସିର ସମୟ କାଟିବେ ।

ସିଂହ : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ । ଆଜି ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଅଫିସରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ଆଚରଣ ବଜାୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ଆଚରଣରେ ଭଦ୍ର ହେବା ଉଚିତ୍, କ୍ରୋଧରେ କାହାକୁ ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆଚରଣ ହେତୁ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନେ ବିରକ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

କନ୍ୟା : ଆଜି ଭଲ ଦିନ ହୋଇପାରେ । ଅଫିସର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଦେଖାଯିବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଉନ୍ନତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ । ହାର୍ଡୱେର୍ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ । ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ସଠିକ୍ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ହୋଇଯିବ । ଯୁବକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୋଟିସଗୁଡ଼ିକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।

ତୁଳା : ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ଯଦି ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ଏବଂ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଖୋଲିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଆଗୁଆ ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ସହିପାରନ୍ତି । ମନ ବହୁତ ଖୁସି ରହିବ । ମନ ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ଭାବରେ ଜଡିତ ରହିବ । ଜୀବନକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ ।

ବିଛା : ଅଫିସରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ପ୍ରଗତିର ଦ୍ୱାର ଶୀଘ୍ର ଖୋଲିବ, ତେଣୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜାରି ରଖିବା ଉଚିତ । ଯଦି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ,ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ । ସରକାରୀ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ବେପରୁଆ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ ।

ଧନୁ : ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଚାହିଦା ଅନୁଯାୟୀ ସାମଗ୍ରୀ ରଖିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ସମନ୍ୱୟ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ । ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ନିହାତି ଜରୁରୀ । ଦିନଟି ଭଲ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଲରେ ହୋଇପାରେ । କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଉଦ୍ୟମକୁ ଭଲ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବେ ।

ମକର : ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, ସେଥିପାଇଁ ଯଦି ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସର୍ଗ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବା ଉଚିତ । ଅଫିସ୍ ର କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ଘରେ କାହା ସହିତ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଯଦି ଯୁବକମାନେ କିଛି ଚାକିରୀ ପାଇବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ ତେବେ ସେମାନେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ ।

କୁମ୍ଭ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ଜଡିତ ହୋଇପାରିବେ । ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଉଚିତ୍ । ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍, କାରଣ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ ରହିଥାଏ । ପିଲାମାନେ ପ୍ରିୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଉପାସନା କରି ସେମାନଙ୍କର ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍, ଏହା ଜୀବନରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ମୀନ : ଯଦି ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅବନତି ଘଟିଥଲା, ତେବେ ଆଜି ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବଢିପାରେ, ଆପଣ ଏଥିରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି । ଯୁବକମାନେ ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷରେ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଅଫିସ୍ କାମ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ, ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ପ୍ୟାକ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ । ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ ନଚେତ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.