iPhone 17 Slim ହେବ Appleର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଫୋନ, ମିଳିବ ନୂଆ ଡିଜାଇନ୍

ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ, ଆପଲ୍ iPhone 17 Slim ଲଞ୍ଚ କରିପାରିବ, ଯାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଲ୍ ର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଆଇଫୋନ୍ ହେବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଲର ଏହି ଆଗାମୀ ଆଇଫୋନ୍ ବିଷୟରେ ...

ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ iPhone 17 Series ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି କ୍ରମରେ ଆପଲ୍ ଅନେକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଆଇଫୋନ୍ 16 ସିରିଜ୍ ଲଞ୍ଚ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆସୁଥିବା ଆଇଫୋନ୍ 17 ସିରିଜର ଲାଟେଷ୍ଟ ଡାଟା ବାହାରକୁ ଆସୁଛି । ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ, ଆପଲ୍ iPhone 17 Slim ଲଞ୍ଚ କରିପାରିବ, ଯାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଲ୍ ର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଆଇଫୋନ୍ ହେବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଲର ଏହି ଆଗାମୀ ଆଇଫୋନ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା …

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଲ୍ iPhone 17 Slimକୁ କମ୍ପାନୀ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ମଡେଲ ଏବଂ ପ୍ରୋ ମଡେଲ ମଧ୍ୟରେ ରଖିବ । ଏହି ଫୋନ୍ ପ୍ଲସ୍ ମଡେଲକୁ ରିପ୍ଲେସ କରିପାରେ । ୨୦୨୫ ରେ, ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ମଡେଲ୍ ବ୍ୟତୀତ ଆପଲ୍ ଆଇଫୋନ୍ 17 କ୍ରମରେ ଆଇଫୋନ୍ 17 ସ୍ଲିମ୍, ଆଇଫୋନ୍ 17 ପ୍ରୋ ଏବଂ ଆଇଫୋନ୍ 17 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ଲଞ୍ଚ କରିପାରେ । ଆଇଫୋନ୍ 17 ସ୍ଲିମ୍ ର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସାଇଜ୍ ୬.୬ ଇଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଯଥାକ୍ରମେ ୬.୧ ଇଞ୍ଚ ଏବଂ ୬.୩ ଇଞ୍ଚରୁ ଅଧିକ ଆଇଫୋନ୍ 17 ଏବଂ ଆଇଫୋନ୍ 17 ପ୍ରୋ ହେବ । ସେହି ସମୟରେ, ଏହାର ଡ଼ିସପ୍ଲେ ଆଇଫୋନ୍ 17 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସର ୬.୯ ଇଞ୍ଚରୁ କମ୍ ହୋଇପାରେ ।

ଆପଲ୍ ଇନସାଇଡରର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇଫୋନ୍ 17 ସ୍ଲିମ୍ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଆଇଫୋନ୍ ହୋଇପାରେ । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଆଇଫୋନ୍ 17 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ । ଏହି ଫୋନର ଡିଜାଇନରେ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବ । ଏହାର ପଛ କ୍ୟାମେରା ମଡ୍ୟୁଲକୁ ସେଣ୍ଟରରେ ରଖାଯାଇପାରିବ । ଏହି ଫୋନରେ ଆଲୁମିନିୟମ ବଡି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଆଇଫୋନ୍ ପରେ ଆଇଫୋନ୍ 17 ସ୍ଲିମ୍ ରେ ମିଳୁଥିବା Dynamic Island ଛୋଟ ହୋଇପାରେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫୋନରେ ନୂଆ A18 କିମ୍ବା A19 ବାୟୋନିକ୍ ଚିପ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଆପଲ୍ ଏହାର ଆଇଫୋନ୍ 16 ସିରିଜ୍ ଲଞ୍ଚ କରିପାରିବ । ନିକଟରେ ଏହି ସିରିଜ୍ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଲିକ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାହାରିଛି । ଆଇଫୋନ୍ 16 ସିରିଜର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସାଇଜ୍ ପ୍ରକାଶ କରି ଫୋନର ଡମି ମଧ୍ୟ ଅନଲାଇନରେ ଲିକ୍ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବ ସିରିଜ୍ ଅପେକ୍ଷା ଆପଲ୍ ଆଇଫୋନ୍ 16 ସିରିଜ୍ ଏକ ବଡ଼ ସ୍କ୍ରିନ୍ ପାଇପାରେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫୋନର କ୍ୟାମେରାରେ ଏକ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.