ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି Realme P1 Pro, କମ ଦାମରେ ମିଳିବ ପାୱାରଫୁଲ ଚିପ୍

ଖୁବ ଶୀଘ୍ର Realme ଭାରତରେ ଏକ ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସିରିଜ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ହେଉଛି ରିୟଲମି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଏକ ନୂଆ ଲାଇନ୍ଅପ୍, ଯାହାର ପ୍ରଥମ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସିରିଜ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୫ ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ । ଏହି ଫୋନ୍ ସିରିଜର ନାମ ହେଉଛି Realme P1 Series । ଏହି ସିରିଜ୍ ଅଧୀନରେ କମ୍ପାନୀ ଦୁଇଟି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ Realme P1 ଏବଂ Realme P1 Pro ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଖୁବ ଶୀଘ୍ର Realme ଭାରତରେ ଏକ ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସିରିଜ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ହେଉଛି ରିୟଲମି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଏକ ନୂଆ ଲାଇନ୍ଅପ୍, ଯାହାର ପ୍ରଥମ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସିରିଜ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୫ ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ । ଏହି ଫୋନ୍ ସିରିଜର ନାମ ହେଉଛି Realme P1 Series । ଏହି ସିରିଜ୍ ଅଧୀନରେ କମ୍ପାନୀ ଦୁଇଟି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ Realme P1 ଏବଂ Realme P1 Pro ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଫୋନ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ।

ଏହି ଫୋନ୍ ସିରିଜର ପ୍ରୋ ମଡେଲ୍ ଯଥା Realme P1 Pro ଗିକବେଞ୍ଚ ବେଞ୍ଚମାର୍କ ଡାଟାବେସ୍ ୱେବସାଇଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ଯେଉଁଠାରୁ ଏହି ଫୋନରେ ମିଳୁଥିବା ପ୍ରୋସେସର ଏବଂ RAM ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଗିକବେଞ୍ଚ ବେଞ୍ଚମାର୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ରିୟଲମିର ଏହି ମିଡରେଞ୍ଜ ଫୋନରେ Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 ଚିପସେଟ ୮ GB RAM ସହିତ ଲଞ୍ଚ ହେବ । ଏହି ପ୍ରୋସେସର୍ ସହିତ ଫୋନରେ ଗ୍ରାଫିକ୍ସ ପାଇଁ Adreno 710 GPU ଦିଆଯାଇଛି ।

ଗିକବେଞ୍ଚରେ ଏହି ଫୋନର ୮ GB RAM ସହିତ ଏକ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ଫୋନର ଅନ୍ୟ RAM ଭାରିଆଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରିପାରେ । Android 14 ଉପରେ ଆଧାର କରି ଏହି ଫୋନ୍ Realme UI 5.0 OSରେ ଚାଲିବ । ଏହି ଫୋନ୍ ବିଷୟରେ ରିୟଲମି ଅନେକ ଜିନିଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । Realme P1 Proରେ ୧୨୦Hz ର ରିଫ୍ରେସ ରେଟ ସହିତ ଏକ କର୍ଭଡ୍ ଡିସପ୍ଲେ ରହିବ, ଯାହା 2160 PWM dimming, TUV ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରର୍ଡ ପଞ୍ଚ୍ ହୋଲ୍ ନଚ୍ ସହିତ ଆସିବ ।

ହାଲୁକା ବର୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ୟୁଜର୍ସମାନେ ଏହି ଫୋନର ଡିସପ୍ଲେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହି ଫୋନ୍ ୪୫W SuperVOOC ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂକୁ ସପୋର୍ଟ କରେ । ଏହି ଫୋନରେ ଏକ କର୍ଭଡ୍ ବ୍ୟାକ୍ ପ୍ୟାନେଲ୍, ଫିନିକ୍ସ ଡିଜାଇନ୍ ଅଛି ଏବଂ ଦୁଇଟି କଲରରେ ଆସିବ – ଫିନିକ୍ସ ରେଡ୍ ଏବଂ ପ୍ୟାରୋଟ୍ ବ୍ଲୁ । ଏହି ଫୋନରେ ଏକ ଡୁଆଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ଅଛି, ଯାହା ଏକ ସର୍କୁଲାର କ୍ୟାମେରା ମଡ୍ୟୁଲରେ ଆସେ । କମ୍ପାନୀ ଏହି ଫୋନକୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଲଞ୍ଚ କରିବ । Realme P1 ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ଫୋନକୁ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଲଞ୍ଚ କରିବ ।

ଏଥିରେ ୧୨୦Hz AMOLED ଡିସପ୍ଲେ ମଧ୍ୟ ରହିବ, ଯାହା ଏକ ସେଣ୍ଟ୍ରର୍ଡ ପଞ୍ଚ୍ ହୋଲ୍ ଡିସପ୍ଲେ ସହିତ ଆସିବ । ଏହି ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନ ୨୦୦୦ ନିଟ୍ସର ପିକ୍ ବ୍ରାଇଟନେସ୍ ସହିତ ଆସିବ । ଏହା Realme P Seriesର ବେସ୍ ମଡେଲ୍ ହେବ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଏହି ଫୋନର ପ୍ରୋସେସର୍ ମଧ୍ୟ ଖୁଲାସା କରିଛି । ଏଥିରେ MediaTek Dimensity 7050 ଚିପସେଟ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ, ଯାହା 4356mm ଭାପର ଚାମ୍ବର କୁଲିଂ ସିଷ୍ଟମ ସହିତ ଆସିବ । ଏହି ଫୋନରେ 3.5mm ଅଡିଓ ଜ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ଫ୍ଲାଟ ଡିଜାଇନ୍ ରହିବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.