ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ରିଆ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ସୋଭିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏନସିବି ଦାଖଲ କଲା ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର, ଜୁଲାଇ ୧୨ ରେ ନିଆଯିବ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ବଲିଉଡର ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଘଟିଥିବା ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୋଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟରେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ ଏମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି କହିଛି। ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୨ ରେ ହେବ। ତେବେ କୋର୍ଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ କୋର୍ଟର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏନସିବି ରିୟା ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପବ୍ଲିକ ପ୍ରସିକ୍ୟୁଟର ଅତୁଲ ସରପଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାର୍ଜସିଟରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିବାବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ସୋଭିକ ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଡିସଚାର୍ଜ ଆବେଦନ କରିଥିବାରୁ ଏହା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡିସଚାର୍ଜ ଆବେଦନ ସ୍ଥିର ନହୁଏ ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାର୍ଜସିଟ ଗଠନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ବୁଧବାର ଦିନ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ଭି.ଜି ରଘୁଭାନ୍ସି ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୁଲାଇ ୧୨ ରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବେ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଆଙ୍ଗେଲକୁ ଆସିବା ପରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୧ ମାସ ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ରିୟା ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ ପାଇଥିଲେ। ୧୪ ଜୁନ୍ ୨୦୨୦ ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ତାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ଲାଟରେ ଲୁଚିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସିବିଆଇ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ଏଜେନ୍ସି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.