ଲଖିମପୁର ହିଂସା ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ସିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ ଖାରଜ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ସିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ଆଶିଷଙ୍କ ଓକିଲ ଆୱାଡେଶ ସିଂ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶେଖର ଭାରତୀଙ୍କୁ ତିନି ଦିନ ପାଇଁ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

ଅକ୍ଟୋବର ୩ ରେ ଲକ୍ଷ୍ମପୁର ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ୪ ଜଣ କୃଷକ, ସ୍ଥାନୀୟ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ସମେତ ଆଠ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଏହି ମାମଲାରେ ଆଶିଷ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ । ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଆଶିଷ ମିଶ୍ର ଚଳାଉଥିବା ଜିପ ତଳେ ହିଁ ଏମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲା ରାଜନୈତିକ ଲିଙ୍କକୁ ଧରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡକାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଦିନ (ଶୁକ୍ରବାର) କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ତା’ପରେ ସେ ପରଦିନ ଶନିବାର ଦିନ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ | ପ୍ରାୟ ୧୨  ଘଣ୍ଟା ପଚରାଉଚରା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଡିଜି ଉପେନ୍ଦ୍ର ଅଗ୍ରୱାଲ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଶିଷ ମିଶ୍ର ଏହି ଘଟଣାରେ ସହଯୋଗ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରୀ ହିଂସା ମାମଲାରେ ଅନ୍ୟତମ ପଳାତକ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଙ୍କିତ ଦାସଙ୍କ ଘରେ ପୋଲିସ ଏହି ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି । ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ତାଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣ ସହ ଏସଆଇଟି ଅଫିସକୁ ଡକାଯାଇଛି । ଘଟଣା ଦିନ ଅଙ୍କିତ ଦାସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଏସଆଇଟି ଟିମ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି। ପୋଲିସ ହୁସେନାଞ୍ଜର ଅଙ୍କିତ ଦାସଙ୍କ ଘରେ ଏହି ନୋଟିସ ଲଗାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.